مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم : ورزش همگانی زیر بنای ورزش های قهرمانی است

نسیم ورزش: مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: ورزش همگانی زیر بنای ورزش های قهرمانی است و باید برای توسعه آن تلاش کرد.81745574-70139526

محمد پورکیانی در حاشیه دومین المپیاد ورزش همگانی دانشگاها و موسسات آموزش عالی کشور در محتمع رفاهی دانشگاه مازندارن در بابلسر بیان کرد : اگر قرار باشد که اتفاقی در ورزش قهرمانی صورت پذیرد بایستی به ورزش های همگانی که زیربنای ورزش های قهرمانی است اهمیت بیشتری داده شود.
وی افزود: بعد از برگزاری دوازدهمین دوره قهرمانی دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه شهید بهشتی تصمیم گرفته شد تا اینکه المپیاد ورزش همگانی را همگام با المپیادهای قهرمانی یکسال درمیان برگزار کنیم که این مهم در سال گذشته محقق شد.
پورکیانی در خصوص انتخاب مازندران برای برگزاری دومین المپیاد ورزش های همگانی اظهارکرد: با توجه به پیشینه ودرخواست دانشگاه و کادر مجرب آن و شرایط جغرافیایی مازندران دومین المپیاد در دانشگاه مازندران برگزارشد و باتوجه به شرایط جوی و مشکلات برسر راه تا الان روند خوبی در برگزاری داشته است.
مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: یک مساله مهم این است که همه دانشجویان حق دارند که بستر ورزش برایشان فراهم شود جای این المپیاد در سه الی چهار سال پیش خالی بود، لذا تصمیم به برپایی این المپیاد گرفته شد.
وی دلیل انتخاب عنوان المپیاد سبز را محیط جغرافیایی استان مازندران که دارای جنگل های سرسبز و پوشش های گیاهی سبز عنوان و گفت : با توجه به نابودی جنگل ها و محیط زیست، ما معتقدیم که دانشگاه می تواند به عنوان یک محیط علمی و دارای قشر فرهیخته این پیام را برای سلامتی محیط زیست برساند و ما باید سعی کنیم که محیطی را که در آن ورزش می کنیم تمیز و پاکیزه نگهداریم.
نخستین المپیاد ورزشی سبز ایران صبح امروز چهارشنبه با حضور ۶۰ تیم از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در مجتمع رفاهی دانشگاه مازندران در بابلسر آغاز شده است.
دومین دوره المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه های کشور با حضور ۳۳۲ نفر از دانشجویان پسر از ۶۰ دانشگاه تا سیزدهم شهریور ماه در پنج رشته ورزشی لی لی تعادلی، چرخ تانک، بولینگ با پا، دارت و فریزبی (مخصوص معلولان) ادامه می یابد.
مراسم رسمی افتتاحیه این دوره از مسابقات ساعت ۲۱ امشب با حضور ۷۰۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاههای سراسر کشور در بابلسر با حضور معاون دانشجویی وزیر علوم برگزار خواهد شد.
دومین دوره ورزش های همگانی دانشجویان دانشگاه های کشور ویژه دختران با حضور حدود ۳۵۰ نفر نیز از شانزدهم الی نوزدهم شهریور ماه جاری در مجتمع رفاهی دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *