مدیر آموزش و پرورش جویبار خبر داد: برگزاری اردوهای تفریحی رایگان برای دانش آموزان جویبار

اختصاصی پرش: نشست شورای آموزش و پرورش جویبار به همت علی اصغر ایزدپناه مدیر آموزش و پرورش جویبار و  به میزبانی فرماندار جویبار در جهت طرح اوقات فراغت سیزده هزار دانش آموز این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه رسانه ای پرش، در این نشست  علی اصغر ایزدپناه گفت:  غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان یکی از اهداف مهم در دستگاه های اجرایی و بخصوص دستگاه آموزش و پرورش می باشد که با قشر عظیمی از کودکان و نوجوانان در ارتباط است.وی از جمله برنامه هایی که در جلسه گذشته شورا مطرح شده بود گفت: در نشست با رئیس ورزش و جوانان جویبار مقرر شد که سالن های ورزشی به صورت نیم بها در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد . وی افزود:  با هماهنگی های صورت گرفته با اداره اوقاف شهرستان این وعده در ایام تابستان بصورت  اردوهای تفریحی رایگان برای دانش آموزان انجام خواهد شد .

علی اصغر ایزدپناه در ادامه نیز به افتتاح مدرسه حضرت معصومه (س)  اشاره کرد و گفت: با پیگیری های فرماندار جویبار این مدرسه در مدت ۷ ماه به بهره برداری رسید.

در ادامه جلسه ، فرماندار شهرستان جویبار سید علی اسد گفت: اگر در ایام تابستان سیزده هزار دانش آموز رها شوند  تبدیل به آسیب های اجتماعی خواهند شد و مدیریت درست میتواند دانش آموزان را تبدیل به یک گنج گرانبها کند.وی در ادامه تاکید کرد:  اداره ورزش و جوانان جویبار در بحث آموزش ناجیان غریق ، مخصوصاً ناجیان غریق بانوان ورود کند و همچنین مسابقاتی را در این ایام با بهره گیری از طرح دریا که در سال جاری در اختیار شهرداری جویبار قرار دارد برگزار نماید .وی افزود : اداره ورزش و جوانان جوایز نفیسی برای این مسابقات در نظر بگیرد و فرمانداری از کمک مالی در راستای تأمین جوایز مسابقات دریغ نخواهد کرد.اسد در ادامه پیگیری های طرح اوقات فراغت دانش آموزان به اکبری رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان جویبار وعده اهدای پانصد هزار تومان کمک مالی برای تهیه کتب در شأن نوجوانان و جوانانی که از غرفه اداره کتابخانه های عمومی شهر جویبار در طرح دریا بازدید میکنند را داد.

وی اذعان نمود: در راستای ایجاد اشتغال و آموزش مهارت های فنی که با پیگیری های بخشدار بخش مرکزی جویبار مقرر شده است  با کمک چند شرکت صنعتی در جویبار و هماهنگی های انجام شده با اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان از ظرفیت شرکتها به خوبی استفاده شود.

فرماندار جویبار در انتهای سفارشات خود به ادارات دخیل در شورای آموزش و پرورش شهرستان جویبار تاکید کرد:  این ادارات میتوانند با توجه به در اختیار بودن ساحل چپکرود به شهرداری و شورای اسلامی شهر جویبار در سال جاری  از امکانات و فضای طرح دریا نهایت استفاده را برده تا موجب کمک رسانی به موضوع فرهنگی و اجتماعی شوند .

در پایان جلسه آیت الله نادعلی زاده امام جمعه شهرستان جویبار در رابطه با طرح اوقات فراغت دانش آموزان بیاناتی را به شرح ذیل عنوان نمود: از جمله عناوین آیت الله نادعلی زاده مسئله پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان بود که آن را بهترین نوع هنر دانست. وی خاطر نشان کرد: میتوانیم دانش آموزان را به حرفه ای مشغول کنیم و  فرقی ندارد اشتغال از نوع کار باشد یا از نوع ورزش مهم علایق دانش آموزان می باشد.

وی افزود: اگر جوانی مشغول به فعالیت های ورزشی شود باعث تخلیه انرژی میشود و اگر این برنامه با شکست رو به رو شود موجب آسیب هایی نظیر آزار و اذیت مردم یا جرم های اجتماعی گردد و میتوانیم با ایجاد و با انجام چنین طرح هایی می توانیم از این گونه آسیب ها جلوگیری کنیم. /محمد رضا فولادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو