مدیرکل تعاون مازندران از کاهش ۱۳ درصدی حوادث کار در مازندران خبر داد

نسیم ورزش : مدیرکل تعاون مازندران از کاهش ۱۳ درصدی حوادث کار در ۱۰ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

کاهش ۱۳ درصدی حوادث کار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، کامران اصغری در همایش بزرگ کارگری و جشن انقلاب با اشاره به اینکه حوادث کار در مازندران نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش داشتیم، ادامه داد: در سال گذشته ۷۵ نفربر اثر حوادث فوت کردند که امسال به ۶۵ نفر کاهش یافت که این حوادث بیشتر در کارگاه‌های ساختمانی رخ‌داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بابیان اینکه کارگران ساختمانی با این شغل امرار و معاش می‌کنند، افزود: این کارگران اگر ناتوان باشند نمی‌توانند کاری صورت دهند که قابل جبران نیست.

اصغری با اشاره به اینکه ۲۰ هزار ساعت کلاس‌های آموزشی در استان برگزار کردیم، ادامه داد: با آموزش خطرات و حوادث کار کم می‌شود.

وی بابیان اینکه انجمن حفاظت مشاوران فنی راه‌اندازی کردیم، افزود: هدف از تشکیل این انجمن آموزش تخصصی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با عنوان اینکه انجمن‌ها ظرفیت بالای دارند، ادامه داد: به‌طور مثال انجمن صنفی کارگران در آمل ۶ هزار عضو دارد که باید از هیئت‌مدیره این انجمن تشکر و تأکید کرد: انجمن‌ها باید تلاش زیادی انجام دهند و هیئت‌مدیره‌ها مهارت کار داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه سال ۹۳ سند راهبردی کاهش حوادث ساختمانی را تأسیس کردیم، ادامه داد: باید آمار حوادث منجر به فوت و ضایعات ناشی از کار را کاهش دهیم.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران تنظیم گردید تا آموزش‌های لازم برای کارفرمایان ساختمان روستاها داده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران دغدغه اکثر کارگان را بیمه تأمین اجتماعی دانست و افزود: در سال ۹۵ برای بیمه کارگران ۴۰ هزار سهمیه از تأمین اجتماعی گرفتیم اما تا رونق اقتصادی شکل نگیرد ساخت‌وساز رشد نمی‌کند و تمام رویکرد دولت برای رونق اقتصادی است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۳ هزار و ۴۵۰ بازرسی از کارگاه‌های ساختمانی داشتیم که هدف از این کار پیشگیری از حوادث بود.

مسلم مکاری مدیرعامل انجمن صنفی کارگری آمل نیز در این همایش اظهار داشت: انجمن صنفی کارگری در سال ۸۹ با ۷۱ نفر تشکیل شد و هم اکنون شش هزار نفر عضو دارد.

مدیر عامل انجمن صنف کارگری با اشاره به اینکه از شش هزار، عضو این انجمن سه هزار و ۲۰۰ نفر بیمه هستند، افزود: ما بقی کارگران در صف انتظار هستند.

وی با بیان اینکه آمل بابت بیمه یکی متضرر ترین شهرهای مازندران است، ادامه داد:تقاضای ما از مسئولان این است تا سهمیه بیمه کارگران را افزایش دهند زیرا امروزه کارگران برای معیشت خانواده مشکل دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *