مدیرکل اوقاف مازندران: ۱۳هزار رقبه موقوفات در مازندران سنددار شد

نسیم ورزش : مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه سنددار کردن اراضی وقفی موجب تثبیت مالکیت وقف می‌شود، گفت: طی سال جاری ۱۳هزار رقبه موقوفات در مازندران سنددار شد.

مدیرکل اوقاف

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی صبح امروز در جلسه کارگروه مشترک استانی ادارات‌کل ثبت اسناد و اوقاف مازندران اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی این است که روحانیون بسیاری از کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی تربیت شدند و در کشورهای خود به تبلیغ دین اسلام می‌پردازند.

وی با بیان اینکه تمامی افتخارات نظام را مدیون شهدا و رهبری هستیم، افزود: شهدای مدافع حرم جان دادند تا مکتب اهل بیت و ولایت زنده بماند و ما باید این مکتب را به نسل‌های بعدی جامعه تحویل و آموزش دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران مودت، محبت و احیای فرمایشات اهل بیت را از خصوصیات بارز شیعیان دانست و تصریح کرد: واقفان خیراندیش بخشی از اموال خود را در راه اسلام و اهل بیت وقف کردند و ما میراث‌دار نگاه بلند واقفان خیراندیش هستیم که باید این موقوفات را به نسل‌های بعدی جامعه تحویل دهیم.

حیدری با اشاره به اهمیت تثبیت مالکیت موقوفات و سنددار کردن اراضی وقفی، گفت: برخی افراد سودجو چشم به املاک موقوفات دوختند تا نسبت به آن دست‌درازی کنند اما اوقاف و ثبت با سنددار کردن اراضی وقفی این اجازه را به سودجویان و موقوفه‌خواران نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه سنددار کردن اراضی وقفی موجب تثبیت مالکیت وقف و جلوگیری از هرگونه تعرض به املاک وقفی می‌شود، گفت: طی سال جاری ۱۳هزار رقبه موقوفات در مازندران سنددار شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو