محیط ورزشی باشگاه نیست بلکه دانشگاه است

اختصاصی نسیم ورزش: جواد قدیمی صفت/ نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با جامعه ورزش استان، محیط باشگاه را مانند دانشگاه توصیف کرد.

آیت ا… قربانی در دیدار با جمعی از قهرمانان ، پیشکسوتان ،مربیان و مسئولان ورزشی گیلان گفت : امروز ورزشهای زیادی که اصالت چندانی ندارند تعرفه شده اند که شما مربیان ورزشی اگر اصول اسلامی ، تعلیمی و تربیتی را رعایت نکنید نسل جدید بی سرپرست می ماند .

آیت الله زین العابدین قربانی با اشاره به اینکه همه ورزش ها باعث تحرک و سرزندگی می شوند گفت : در اسلام تاکید فراوانی بر سوارکاری، شنا و تیراندازی شده است و این ورزشها انسان را از مأیوس شدن از زندگی باز می دارد و سلامت جسمی و نشاط روحی ایجاد می کند .

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: قهرمان کسی نیست که پشت دیگری را به زمین بزند بلکه قهرمان کسی است که پشت شیطان را به خاک بمالد.

آیت ا… قربانی با اشاره باینکه برخی دین اسلام را فقط دین روضه ، گریه ، سینه زنی و عزاداری معرفی کرده اند، گفت : اسلام دین زندگیست و قرآن نیز کتاب زندگی کردن است که در آن به نظافت ، رونق اقتصادی ، تجارت ، کسب و کار ، آبادانی مملکت و جسم سالم اشارات بیشتری شده است .

وی خاطرنشان کرد : در فقه ، کتاب  مسابقه و تیراندازی برای جهاد و مبارزه و حفاظت از وطن نوشته شده است که این نوع ورزشها را تقویت کرده و به آن بپردازیم .

آیت الله قربانی ادامه داد: اگر چه تمامی ورزش ها خوب و مفید هستند و باعث سلامت جسم و روح می شوند ولی به شخصه به ورزش زورخانه ای علاقه بیشتری دارم چرا که در آن روحیه پهلوانی وجود داشته و با یاد خدا و ذکر ائمه اطهار آغاز می شود.

اسلام دینی است که به دنیا و آخرت نگاه دارد و به همین دلیل هم به رونق اقتصادی و تجارت و کسب و کار توجه داشته و هم به سلامت و بهداشت جسم و روح از این رو بهترین دین برای تمام افراد است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اسلام، دینی است که هم به زندگی دنیوی و هم به زندگی اخروی توجه دارد و به همین دلیل، برترین دین و همچنین دین زندگی است.

امام جمعه رشت در ادامه سخنان خود بر آشنایی ورزشکاران با مفاهیم قرآنی تاکید کرد و گفت: در دین اسلام باید رونق اقتصاد و زندگی، تجارت و کشاورزی ، کسب و کار ، آبادانی مملکت ، جسم سالم و بهداشت و جامعه با نشاط داشته باشیم که ورزش نیز یکی از موارد بسیار مهمی است که در اسلام به آن سفارش شده است.

وی ادامه داد : یکی از مواردی که نیروهای استکباری در آن سرمایه گذاری زیادی می کنند و بر آن تکیه دارند، جدایی دین از زندگی اجتماعی و سیاسی است در صورتی که اسلام، دین کامل و دینی است که هم برای زندگی و هم برای آخرت انسان توصیه دارد و اگر بخواهیم زندگی خوبی داشته باشیم، باید به دین اسلام و توصیه های آن عمل کنیم.

*در ورزش حرفه ای رشد ۵۰ درصدی داشتیم

مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در سخنانی با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی اظهار کرد: در نخستین روز از هفته تربیت بدنی گلزار شهدا توسط ورزشکاران و اعضای هیئت‌های ورزشی گیلان غبارروبی شده است.

وی نامگذاری دومین روز از هفته تربیت بدنی را «ورزش دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و کارگران» عنوان کرد و افزود: اعتقاد داریم هر قدر در کار خود متخصص باشیم باید مسیر حرکت را از علمای دین بیاموزیم.

رهنما با تاکید براینکه ورزش هدف نیست، بیان کرد: ورزش وسیله‌ای برای ارتقای سلامت جامعه در حوزه‌های روانی، اجتماعی و جسمانی است.

رهنما در این نشست با ارائه گزارشی جامع از عملکرد این اداره کل ، وظایف اصلی این سازمان را در حوزه های پرورش ، همگانی ، قهرمانی و نظارت بر ورزش حرفه ای عنوان کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به فعالیت ۱۰ هیئت اختصاصی در حوزه ورزش همگانی در استان و فعالیت ۴۶ هیئت ورزش استانی و ۷۰۰ هیئت شهرستانی در استان گفت : باکمک جامعه ورزش و مردم علاقمند گیلان از نظر سرانه استقبال به ورزش در بخش بیمه شدگان ورزشی از استاندارد ۵ درصدی کشور فراتر رفته است و در سال گذشته بیش از ۱۴۱ هزار ورزشکار سازمان یافته ثبت شده است .

مسعود رهنما خاطرنشان کرد : در حوزه ورزش پرورشی تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش استان به عنوان متولی اصلی ورزش پرورشی و زنده کردن مسابقات آموزشگاهی و استعدادیابی دانش آموزان نخبه ورزشی منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت سازمان یافته ورزشی گیلان از پنج درصد هدف‌گذاری شده فراتر رفته است، اظهار کرد: با توجه به رتبه ۲۳ استان در فضای ورزشی در کشور، در ورزش حرفه ای با کمک هیئتهای ورزشی ، پیشکسوتان ، مربیان ، ورزشکاران وبخش خصوصی رشد ۵۰ درصدی داشتیم و توانستیم رتبه چهارم ورزش قهرمانی در بازی‌های آسیایی کره جنوبی را کسب کردیم.

رهنما کسب افتخارهای بسیار و اهتزاز پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را سبب شادی قلب رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی دقیق برای انجام طرح آمایش سرزمینی و دستیابی به افق المپیک ۲۰۲۰ ژاپن برای کسب مدال در رشته‌هایی که ظرفیت آن را داریم، انجام شده است.

مسعود رهنما همچنین فعال کردن سازمانهای مردم نهاد جوانان ، تشکیل ستاد ساماندهی جوانان به ریاست استاندار و اجرای طرح مشاوره پیش از ازدواج را ازمهمترین فعالیتهای حوزه معاونت جوانان این اداره کل دانست .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *