محمد نعمتی: اگر جوسازی نشود بازی خونه به خونه و نساجی بدون مشکل برگزار می شود

 

نسیم ورزش: مدیررسانه تیم فوتبال خونه به خونه مازندران گفت: اگر جوسازی صورت نگیرد بازی خونه به خونه و نساجی بدون هیچ مشکلی برگزار خواهد شد.

88888 (2)

محمد نعمتی اظهار داشت: متاسفانه عده ای از دوستان به جای اینکه تلاش کنند تا این دیدار بدون هیچ حادثه و حاشیه ای برگزار شود به فکر تسویه حساب شخصی افتاده اند.

نعمتی در ادامه افزود: دیدار خونه به خونه مقابل نساجی مانند تمام بازی های لیگ سه امتیازی است و نباید آن را حساس کرد. هر دو تیم در شرایطی به سر می برند که به آرامش نیاز دارند. شاخ و شانه کشیدن هواداران دو تیم مورد تأئید جامعه فوتبال مازندران نیست و با این کار به هر دو تیم خونه به خونه و نساجی ضربه وارد می شود.

وی در واکنش به مقایسه دربی این هفته فوتبال مازندران با حادثه تلخ ورزشگاه شهید متقی ساری توسط رسانه ها گفت: از همکاران مان انتظار داریم جزئیات این مقایسه را مورد بررسی قرار دهند تا این بحث، خروجی مناسبی داشته باشد. حادثه ورزشگاه متقی ساری به دلیل فروریختن سقف ورزشگاه رخ داده بود و مقایسه آن رخداد تلخ با دیدار این هفته نساجی و خونه به خونه قیاس مع الفارق است.

مدیررسانه تیم خونه به خونه مازندران با بیان اینکه سکوهای ورزشگاه هفت تیر بابل بدون سقف است گفت: در اکثر بازی های این فصل خونه به خونه سکوی های این ورزشگاه مملو از جمعیت شده بود و اتفاقی رخ نداد.  در فوتبال ایران نیز شاهد برگزاری دیدارهایی نظیر بازی استقلال مقابل گهر در ورزشگاه بسیار کوچک دورود و همچنین تقابل تیم های لیگ برتری مقابل نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه کم گنجایش شهید محمدی مسجد سلیمان بوده ایم و باز هم اتفاق خاصی رخ نداد.

نعمتی عامل بسیاری از اغتشاشات موجود در ورزشگاه ها را احساسات کاذب هواداران برشمرد وگفت: از این دست اتفاقات هر ساله حتی در ورزشگاه های بزرگ جهان نیز روی می دهد. مانند اتفاق وحشتناکی که سی سال گذشته در ورزشگاه ۵۰ هزار نفری و استاندارد هیسل بروکسل رخ داد و جنجال هواداران دو تیم لیورپول و یوونتوس سبب کشته شدن ۶۳ هوادار تورینی شده بود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک اگر تمهیدات مناسبی از سوی شورای تأمین استان و شهر بابل و همچنین نیروی امنیتی اتخاذ شود و هواداران دو تیم احساسات خود را کنترل و سعی کنند با آرامش وارد ورزشگاه شوند و بدون مشکل ورزشگاه را ترک کنند، این دیدار نیز بدون هیچ مشکلی برگزار خواهد شد.

نعمتی در ادامه افزود: تحت فشار قراردادن مسئولان استان راه مناسبی برای برگزاری هر چه بهتر این دیدار نیست و رسانه ها باید تلاش کنند با پرداختن به مسائل فرهنگی و اخلاقی و دعوت به آرامش هواداران دو تیم،  مانع هرگونه حاشیه و جوسازی از سوی آنها شوند.

محمد نعمتی پیشنهاد برگزاری بازی در ورزشگاه شهدای ساری را نیز غیرمنطقی خواند و گفت: هر تیمی دوست دارد از امتیاز میزبانی و حمایت هوادارانش نهایت استفاده را داشته باشد. چطور ممکن است این بازی در ورزشگاه شهدای ساری که فاصله اش از بابل نسبت به قائمشهر بیشتر است برگزار شود؟
مدیررسانه تیم خونه به خونه مازندران در خصوص سهم هواداران دو تیم از سکوی های ورزشگاه هفت تیر بابل گفت: مانند تمام بازی های لیگ برای این دیدار نیز قانون قدیمی و همیشگی سهم ۹۰ درصد هواداران میزبان و ۱۰ درصد هواداران مهمان از سکوها در نظر گرفته می شود. بعضی رسانه ها در اقدامی جالب حتی دست روی این قانون گذاشته و آن را ظالمانه دانسته اند. لازم است عنوان شود این قانون مثل بازی رفت دو تیم، همیشه برای بازی های رفت و برگشت لیگ های مختلف اعمال می شود و تنها برای بازی های جام حذفی که به صورت تک بازی برگزار می شود برای هواداران هر دو تیم سهم ۵۰ درصدی در نظر گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت کم سکوی های ورزشگاه هفت تیر بابل، بلیط به اندازه ظرفیت سکوها فروخته می شود. قطعا استقبال هواداران دو تیم فراتر از گنجایش ورزشگاه است. خواهش ما از عزیزانی که احتمالا پشت درب های بسته می مانند این است که به منازل شان برگردند و از طریق گیرنده های تلویزیونی بازی تیم های محبوب شان را تماشا کنند.

محمد نعمتی در ادامه افزود: دیدار نساجی و خونه به خونه ویترین فوتبال مازندران محسوب می شود و بدون شک تمام رسانه های استان و کشور روی این دیدار زوم خواهند کرد. امیدوارم همه تلاش کنند تا این بازی بدون هیچ مشکلی برگزارشود.

مدیررسانه تیم خونه به خونه مازندران در پایان گفت: مسئولیت امنیت ورزشگاه بر عهده نیروی های امنیتی می باشد ولی برادران حسن زاده که از قدیم الایام هوادار نساجی بودند تلاش خواهند کرد تا میزبانی خوبی از هواداران نساجی صورت گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *