وزنه بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران: برای مدال به المپیک ریو می روم

 

محمد رضا براری ، وزنه بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم ایران در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: کاری به دوپینگ حریفان صاحب نام و پرقدرت از جمله «ایلین ایلیا» قزاقستانی ندارم، من فقط برای کسب مدال به ریو می روم.

محمدرضا براری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، «محمدرضا براری» در خصوص حذف تیم ملی وزنه برداری روسیه از بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو افزود: وزنه برداران روسی همیشه حریفان قدرتمندی هستند که از آن جمله می توان به «دیوید بجانیان» اشاره کرد که از اصلی ترین حریفانم بود.
وی اظهار داشت: با اینکه بجانیان از حضور در المپیک محروم شد، ولی حریفان خیلی خوبی چون «روسلان نورالدین اف» از ازبکستان، «الکساندر زایچیک اف» از قزاقستان و «سیمون مارتیروسیان» از ارمنستان هم هستند که رقابت را در دسته ۱۰۵ کیلوگرم داغ تر می کنند.
تیم ملی وزنه برداری روسیه روز جمعه هفته گذشته بنا به تصمیم فدراسیون بین المللی این رشته ورزشی به جمع کاروان ۱۱۰ نفری ورزشکاران روسی محروم شده از حضور در رقابت های المپیک برزیل ۲۰۱۶ پیوست.
پیش از این تمامی اعضای تیم های دو ومیدانی زنان و مردان، چندین شناگر، قایقران و وزنه بردار روسی محروم شده بودند که در میان آنها چهره سرشناس وزنه برداری مردان جهان «روسلان البیگ اف» دارنده دو مدال طلای قهرمانی فوق سنگین جهان و برنز المپیک لندن نیز به چشم می خورد.
محمد رضا براری ،، دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۶ آسیا ادامه داد: در ۱۲ سال گذشته در رقابت های قهرمانی جهان و المپیک مجموع رکوردهای ۴۱۵ تا ۴۲۰ کیلوگرم در دسته ۱۰۵ کیلوگرم همیشه مدال گرفته اند و من نیز در رکوردگیری مجموع ۴۱۷ کیلوگرم را زده ام و امید زیادی دارم تا در المپیک ریو مدال بگیرم.
این وزنه بردار ساروی تیم ملی گفت: از مسئولان استانی به خصوص فرماندار، شهردار و نمایندگان ساری انتظار داشتم تا مانند مسئولان سایر استان ها با حضور در اردوی تیم ملی، انگیزه مضاعفی را ایجاد کنند که این اتفاق متاسفانه تاکنون رخ نداده است.
محمدرضا براری در رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۶ آسیا در تاشکند ازبکستان با ثبت رکورد مجموع ۴۰۱ کیلوگرم مدال طلا گرفت. او البته در تمرینات وزنه های سنگین تری را هم مهار کرده است، اما در مسابقات رسمی وزنه های ۱۸۰ و ۲۲۱ در یک ضرب و دوضرب، بهترین وزنه های او به شمار می رود.
براری تاکنون سه مرتبه در رقابت های جهانی بزرگسالان حضور داشته و مدال برنز یک ضرب جهان را نیز در کارنامه دارد.
رقابت های دسته ۱۰۵ کیلوگرم در المپیک ریو سه شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد انجام می شود.
سابقه براری در مسابقات بین المللی:
۲۰۱۶ جام فجر (مدال طلا) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۸۴ کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۲۰ کیلوگرم و مجموع ۴۰۴ کیلوگرم
۲۰۱۶ قهرمانی آسیا (مدال طلا) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۸۰ کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۴۰۱ کیلوگرم
۲۰۱۳ قهرمانی جهان (مقام چهارم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۶کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۳۹۷ کیلوگرم
۲۰۱۱ باشگاه های آسیا (مدال نقره) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۴ کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۰۵ کیلوگرم و مجموع ۳۷۹ کیلوگرم
۲۰۱۱ قهرمانی جهان (مقام دهم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۰کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم ۲۰۱۰ قهرمانی جهان (مقام یازدهم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۶۷ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۱۰ کیلوگرم و مجموع ۳۷۷ کیلوگرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *