متولی دستگاه ورزش و چالشی به نام هیات وزنه برداری مازندران!!!

 

نسیم ورزش: پایان یافتن دوره چهارساله رئیس سابق هیات وزنه برداری مازندران در ماه گذشته ،حاضر نشدن فدراسیون وزنه برداری برای صدورحکم سرپرست جدید،این رشته ورزشی مدال آوراستان را در بلاتکلیفی گذاشت.

وزنه برداری

این در حالی است که وزنه برداری مازندران تاکنون نامدارانی چون حسین توکلی قهرمان جهان سرمربی فعلی تیم ملی، بهداد سلیمی قهرمان جهان و المپیک و محمدبراری قهرمان جهان را به وزنه برداری ایران تحویل داد.
علاوه بر آن کسب قهرمانی وزنه برداری کشور در سه رده سنی و قرارگیری وزنه برداری مازندران در پله اول در پنج سال متوالی نشان می دهد که در آینده نه چندان دور این خطه شمال کشور برای این رشته ورزشی نیز همانند کشتی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
با وجود این پتانسیل ها و ظرفیت های موجود که حاصل دسترنج سال ها زحمت مربیانی چون مهردادکارگر، اسماعیل تویه و سایر مربیان بی نام نشان مازندرانی در اقصی نقاط این استان است ، مدتی است این رشته ورزشی در استان مورد بی مهری فدراسیون وزنه برداری قرار گرفته که خود سال ها از بی مهری ها از ناحیه مسولان سابق می نالید.
اگرچه مدیرکل ورزش و جوانان مازندران برای رهایی هیات ورزشی از بلاتکلیفی مسوول حراست اداره کل را به عنوان سرپرست معرفی کرد، ولی عدم صدور حکم سرپرستی از سوی فدراسیون به عنوان متولی اصلی، این پیش دستی مدیرکل ورزش استان نتیجه نداد.
بنا به گفته یک فرد مطلع در وزنه برداری مازندران پیش از این زمان برگزاری مجمع با ثبت نام رئیس سابق وزنه برداری این استان به عنوان تک نامزد از سوی اداره کل ورزش و جوانان نیز مطرح شد، ولی فدراسیون وزنه برداری به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب برای ثبت نام نامزدهای دیگر، این مجمع را لغو کرد.
مهرداد کارگر از مربیان پیشکسوت وزنه برداری مازندران می گوید بلاتکلیفی در این رشته ورزشی با داشتن مدال آوران به نام شایسته نیست و باعث پسروی این رشته ورزشی دارای پتانسیل می شود.
وی بلاتکلیفی هیات وزنه برداری مازندران را نتیجه اختلاف نظر بین فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان دانست و حمایت استان از رئیس سابق و انتصاب سرپرست جدید را تداوم ناکارآمدی مدیریت این رشته ورزشی می داند.
مهرداد کارگر مهمترین ناکارآمدی مدیریتی در دوران رئیس سابق هیات وزنه برداری را دوپینگی شدن چهار وزنه بردار مازندرانی در دو سال قبل و مسولیت پذیر نبودن رئیس سابق دانست.
علیرضا شیخ الاسلام از پیشکسوتان وزنه برداری شهرستان چالوس می گوید : وزنه برداری به دلیل مدال آوری در مسابقات جهانی و المپیک می تواند وزش اول این استان به دلیل وجود پتانسیل های موجود باشد.
این پیشکسوت وزنه برداری مازندران گفت : در چند سال اخیر به دلیل سوء مدیریت در هیات وزنه برداری این استان از این قابلیت ها به درستی استفاده نشد و کسب رتبه در مسابقات ملی وجهانی از سوی وزنه برداری مازندران چون آشورزاده، براری، بهادر مولایی نتیجه تلاش مربیان و ورزشکاران بود که به حساب هیات سابق گذاشته می شود.
رئیس کانون پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری حضورنداشتن حداقل یک تیم استان در لیگ برتر با داشتن چندین قهرمان آسیا، جهان و المپیک، برگزار نشدن مسابقات بین المللی ، دعوت نکردن از وزنه برداران خارجی برای مسابقه دو جانبه را دلیل اصلی ناکارآمدی مدیران سابق این هیات ورزشی دانست و بلاتکلیفی فعلی را ناشی از حمایت مدیران ورزشی استان از مدیران ناکارآمد سابق اعلام کرد.
شیخ الاسلام هرگونه اختلاف فدراسیون وزنه برداری با رئیس سابق هیات وزنه برداری مازندران به دلیل حمایت از یکی از نامزدهای این فدراسیون در انتخابات را رد کرد.
این پیشکسوت وزنه برداری مازندران از انتخاب سرپرست جدید از سوی اداره کل ورزش و جوانان نیز انتقاد کرد.
رئیس سابق هیات وزنه برداری مازندران دلیل بلاتکلیفی هیات وزنه برداری استان را ناشی از مخالفت فدراسیون با حضورش در راس این هیات به دلیل حمایتش ازیکی از نامزدان فدراسیون در دوره انتخابات رئیس فدراسیون اعلام کرد.
عباس رحیمی که هشت سال سکاندار وزنه برداری مازندران را بر عهده داشت با اذعان به پتانسیل های این رشته ورزشی در استان کسب پنج سال رتبه اول وزنه برداری، قهرمانی در سه رده سنی در این رشته و انتخاب سرمربی تیم ملی وزنه برداری از قهرمانان مازندران را از فعالیت های موفق خودش اعلام کرد.
رحیمی افزود : با وجود این که در دوره جدید نیز برای سکانداری هیات وزنه برداری مازندران نامزد و تایید صلاحیت نیز شد، ولی فدراسیون با لغو انتخابات ، از حضورش در راس سکان این هیات برای یک دوره دیگر مخالفت کرد.
در تماس با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران حبیب حسین زادگان وی به دلیل حضور در جلسه، اظهارنظر در این زمینه را به وقت دیگری موکول کرد.
استان مازندران بیش از ۴۷ رشته ورزشی دارد که بیش از ۱۶۰ هزار نفر در رشته های مختلف به صورت سازماندهی شده فعالیت دارند و کشتی و وزنه برداری از ورزش های پرطرفدار و مدال آور این خطه از شمال کشور محسوب می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *