مبینا نژاد نخستین طلای تکواندو ایران را کسب کرد

نسیم ورزش : مبینا نژاد تکواندوکار وزن منفی ۴۲ کیلوگرم کشورمان، با ۵ پیروزی متوالی و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت و هادیان، ولی‎پور و حسینی از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

 

مبینا نژاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ با حضور ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور جهان از روزگذشته چهارشنبه در شهر «بورنابی» کانادا آغاز شده و به مدت ۵ روز ادامه دارد.
در اولین روز این رقابت ها «مبینا نژاد» برای کسب عنوان قهرمانی ابتدا «آندرا گارسیا» از مکزیک را با نتیجه ۲۰ بر صفر از گردونه رقابت‌ها کنار زد، در دیدار دوم به مصاف «اذرا بالینگیت» از فیلیپین رفت و با نتیجه ۱۵ بر صفر پیروز شد و سپس با شکست «یان هان‌نا» از کره‌جنوبی با نتیجه ۱۴ بر صفر مدال برنز خود را قطعی کرده و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
بنا بر این گزارش، مبینا در مرحله نیمه نهایی با «کارینا آشیکایوا» روسی رو در رو شد و توانست حریف را ۱۶ بر صفر مغلوب سازد و با اقتدار به مرحله فینال راه یابد.
وی در مرحله فینال نیز همچون مبارزات پیشین خود مقتدرانه «آیرین لاگونا پرز» از اسپانیا را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.
همچنین در وزن منفی ۴۴ کیلوگرم سیده کوثر حسینی که مبارزات خوبی را پشت سر گذاشته بود، در دیدار سوم خود با اختلاف یک امتیاز نتیجه را به حریف فیلیپینی واگذارکرد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.
این در حالی بود که فاطمه صفرپور سرمربی و نیلوفر صفریان و معصومه محمدیان نیز به عنوان مربی در کنار تیم حضور داشتند.
اما در گروه پسران نمایندگان دو وزن نخست منفی ۴۵ و منفی ۴۸ کیلوگرم بر روی شیاپ چانگ رفتند. امیر ولی پور نماینده وزن اول تیم ملی کشورمان درنخستین دیدار خود نتیجه را در راند طلایی به تکواندوکاری از اردن واگذار کرد.
حمید رضا هادیان دیگر نماینده کشورمان پس از یک دور استراحت در دومین دیدار خود حریف آرژانتینی را با نتیجه ۱۸ بر ۵ از پیش رو برداشت ولی در سومین مبارزه خود با شکست برابر حریف تایلندی با نتیجه ۱۷ بر ۵ از گردونه رقابت ها کنار رفت.
با توجه به صادر نشدن ویزا از سوی کشور میزبان برای محمدرضا زوار مدیرفنی و وحید عبدالهی سرمربی تیم ملی هدایت تیم پسران را در «بورنابی» امید غلامزاده و یوسف حاجی‌پور عهده دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو