مازندران ۹۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد

 

نسیم ورزش: دبیر هیئت پزشکی ورزشی مازندران از فعالیت ۹۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در این استان خبر داد.خبرگزاری فارس: مازندران 90 هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد

محمد‌رضا رشیدی در همایش تجلیل از باشگاه‌های برتر در زمینه توجه به بیمه ورزشی ورزشکاران این شهرستان اظهار کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی در هر استانی با تشکیل هیئت پزشکی ورزشی فعالیت‌های گسترده ورزشی را برعهده دارد.

وی افزود: علاوه بر صدور بیمه ورزشی و پوشش ورزشکاران، خدمات لازم را در برگزاری رقابت‌ها و مسابقات ورزشی رشته‌های مختلف عهده‌دار هستیم و ارائه خدمات پزشکی، درمانی و پیراپزشکی به آسیب‌دیدگان زیرپوشش، نظارت بهداشتی بر اماکن ورزشی و باشگاه‌ها و تامین و توزیع اقلام کمک‌های اولیه به باشگاه‌ها از دیگر وظایف این هیئت است.

رشیدی تصریح کرد: در زمینه برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی در بخش پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، ماساژ ورزشی، دوپینگ، تغذیه ورزشی، روان‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی اقدامات زیادی در شهرستان‌ها داریم.

دبیر هیئت پزشکی ورزشی مازندران با اشاره به خدمات مطلوب پوشش بیمه‌ای ورزشکاران، بیان کرد: با تلاش مسئولان ورزشی، جامعه ورزشکاران، مدیران باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی هم‌اکنون شاهد رشد خوبی در این بخش هستیم.

رشیدی با اشاره به رشد ۱۲ درصدی آمار بیمه‌شدگان ورزشی مازندران در سال گذشته، ادامه داد: حدود ۹۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته مازندران با زیرپوشش قرار گرفتن بیمه ورزشی در حال ورزش هستند.

وی افزود: در سال گذشته هیئت پزشکی ورزش مازندران ۲۸۰ میلیون تومان به ورزشکاران آسیب‌دیده اختصاص داد که مدارک آسیب‌دیدگی‌شان به تائید پزشکان و کارشناسان مجرب رسید.

رشیدی بیان کرد: هم‌اکنون هیئت پزشکی ورزشی مازندران در ۲۷ شهر و شهرستان مازندران به همراه سه بخش استان فعالیت دارد.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون طرح تجهیز باشگاه‌های ورزشی شهرهای مختلف مازندران به وسایل کمک‌های اولیه را آغاز کردیم، گفت: تاکنون این طرح در سه شهرستان آمل، بابلسر و فریدونکنار اجرایی شده و می‌خواهیم در آینده‌ای نزدیک با سفر به همه شهرهای مازندران، این طرح را در همه شهرها به اجرا درآوریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *