مازندران بزرگترین ظرفیت در کشتی آزاد کشور محسوب می شود

 

اختصاصی نسیم ورزش/ سید مجید محمدیان: تیم ملی کشتی ایران با بهره گیری از ۱۶ کشتی گیر در حالی برای پنجمین بار قهرمان جام جهانی شد که نیمی از اعضای تیم ملی کشتی مازنی بودند. ۸ دلاور مازنی در این رقابت ها حضور داشتند و با توانمندی و غیریت مثال زدنی خود بهمراه سایر اعضای تیم ملی کاپ قهرمانی جام جهانی کشتی آزاد جهان را بالای سر خود ببرند.

مدال

کشتی گیران مازندرانی در تمامی اوزان بغیر از  ۸۶ کیلوگرم حضور نداشتند و این امر نشان از اقتدار کشتی مازندران می باشد.

کشتی مازندران همیشه نقش بسزایی در موفقیتهای کشتی کشورمان ایران اسلامی داشته است و این موفقیتهای کشتی گیران مازندران سبب ساز توفیقات مهمی در ورزش کشور می باشد.

کشتی گیران مازنی حاضر در رقابتهای  رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم ، مسعود اسماعیل پور در وزن ۶۱ کیلوگرم ، بهنام احسان پو در وزن ۶۱ کیلوگرم ، سید احمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم ، سعید داداش پور در وزن ۷۰ کیلوگرم ، حسن یزدانی در وزن ۷۴ کیلوگرم ، عباس طحان در وزن ۹۷ کیلوگرم ، کمیل قاسمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در لسن آنجلس حضور داشتند.

نکته حائز اهمیت اینکه دو کشتی گیر صاحب نام مازندرانی اسماعیل پور و حسن یزدانی بعنوان فنی ترین کشتی گیران جام جهانی کشتی در آمریکا معرفی شدند که این خود دستاورد مهمی برای کشتی مازندران محسوب می شود.

حسن یزدانی تنها کشتی‌گیری بود که در هر ۴ دیدار روی تشک رفت و در تمام مسابقاتش به پیروزی رسید و از این حیث بهترین کشتی‌گیر تیم ایران بود.

مسعود اسماعیل‌پور دیگر کشتی‌گیری بود که در هر سه دیداری که روی تشک رفت به پیروزی رسید. کمیل قاسمی و پرویز هادی هم در هر دو مسابقه‌ای که روی تشک رفتند برنده بیرون آمدند. نباید فراموش کنیم  که کشتی گیران مازنی شانس اول المپیک ریو می باشند و این جایگاه کشتی مازندران را والاتر و ارزشمندتر می نماید.

باید از مدیران کشتی مازندران قدردان شد که همدلی خوبی در رشته اول ورزش مازندران ایجاد کرده است و همواره از جایگاه کشتی مازندران در فدراسیون دفاع جانانه ای می نمایند.

مسئولین استان مازندران در جهت رفع موانع پیش روی کشتی گیران المپیکی تلاش کنند و به امید پایتخت نشینان نباشند چون که تجربه ثابت کرده است که مازنی ها همیشه به اندازه سهم مدال آوری و بزرگی در کشتی کشور مورد توجه قرار نگرفته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *