مازندران با کسب بیش از ۵۰۰ مدال ورزشی رکورد شکستند

نسیم ورزش : مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: درفاصله کمتراز نیم ماه تا پایان سال جاری، ورزشکاران این استان با کسب بیش از ۵۰۰ نشان جهانی، آسیایی و بین المللی رکورد سال گذشته را شکستند.

کسب بیش از ۵۰۰ مدال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حبیب حسین زادگان اظهار داشت: این در حالی است که ورزشکاران مازندرانی در کل سال ۹۶ حدود ۴۸۸ نشان جهانی، آسیایی و بین المللی به همراه تیم‌های ملی کسب کردند که نسبت به سال ۹۵ نیز بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیز ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی به همراه تیم‌های ملی در مسابقات معتبر جهانی و بینالمللی حضور دارند، ادامه داد، احتمال کسب چندین نشان دیگر تا پایان سال جاری توسط ورزشکاران اعزامی مازندران دور از دسترس نخواهد بود.

مدال آور در حد ۲۰ استان کشور

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ادامه داد، که ازنظر تعداد مدال‌های کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی و به گفته مسئولان ارشد در وزارت ورزش و جوانان ونیز کارشناسان، به تنهایی با مجموع مدال‌های کسب شده حداقل با ۲۰ استان کشور برابر می‌کند.

حسین زادگان، یکی از عوامل مؤثر بر مدال آوری ورزشکاران مازنی در مسابقات بین المللی را وجود زیرساخت‌های ورزشی مناسب در استان برشمرد و گفت: در دولت تدبیر و امید توجه خوبی به زیرساخت‌های ورزشی مازندران در همه بخش‌ها شده که نتیجه آن کسب مدال‌های خوش رنگ در عرصه‌های مختلف توسط ورزشکاران استان بوده است.

وی افزود: هر چند ورزش قهرمانی برای ما از جایگاه خاصی برخوردار است، اما ورزش‌های همگانی هم جایگاه ممتازی در برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان دارد.

بر اساس آمارهای رسمی، بیش از ۱۵۰ هزار ورزشکار مازندرانی سازماندهی شده و دارای بیمه ورزشی هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو