مازندران از نظر زیرساخت‌های ورزشی تهی است / مسئولان کشتی از اسپانسرها حمایت کنند

 

نسیم ورزش: قهرمان مازندرانی المپیک با بیان اینکه فقدان سالن‌های کشتی در مازندران ظلم بزرگی است، گفت: مازندران از نظر زیرساخت‌های ورزشی تهی است.

عسکری محمدیان

عسکر محمدیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کشتی ایران و به‌‌ویژه مازندران در ورزش جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه جام شهید هاشمی‌نژاد سال‌های متوالی در حال برگزاری است و همه‌ساله نسبت به دوره‌های قبلی بهتر برگزار می‌شود، افزود: قطعاً جام بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد در تقویم فدراسیون جهانی کشتی ثبت شده‌است.

قهرمان مازندرانی المپیک با بیان اینکه اگر شرایط اقتصادی خوب باشد ما می‌توانیم تیم‌های بیشتری از خارج کشور دعوت کنیم تا سطح مسابقات افزایش پیدا کند، ادامه داد: در سال‌های اخیر بعضی از کشورها مسابقات کشتی جایزه بزرگ برگزار می‌کنند و کشتی‌گیران زیادی برای شرکت در این مسابقات آماده می‌شوند و فدراسیون کشتی ایران اگر پاداش‌های قابل توجهی در نظر نگیرد، کشتی‌گیران خارجی در آن حاضر نمی‌شوند.

محمدیان با بیان اینکه باید شرایط حضور اسپانسرهای قدرتمند در ورزش کشتی مهیا شود، اضافه کرد: بانک پاسارگارد و بیمه رازی حضور خوبی در ورزش کشتی دارند و این مسئله موجب تقویت این رشته ورزشی می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئولان کشتی از اسپانسرها حمایت کنند و دستان آنها را به گرمی بفشارند، افزود: اسپانسرهای ورزش کشتی بدانند هزینه در کشتی فقط صرف هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری بزرگ است.

محمدیان بر توانمندسازی زیرساخت‌های ورزشی تأکید کرد و گفت: زیرساخت‌های ورزشی باید از مدارس آغاز شود چون استعدادهای بسیار خوبی در مدارس وجود دارد که هنوز شناخته نشدند و به‌علت نبود امکانات هیچ‌ زمانی شناخته نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه استان مازندران در تمامی اوزان کشتی حداقل ۱۰ استعداد برتر در حد ملی و جهانی دارد، تصریح کرد: استان مازندران از نظر زیرساخت‌های ورزشی و سالن‌های کشتی تهی است.

محمدیان بیان کرد: بنده به‌عنوان یک قهرمان کوچک کشتی از شرایط کنونی متأسف هستم که با این همه استعداد و تماشاگر از نظر داشتن سالن کشتی استاندارد و جهانی محروم هستیم.

وی با اشاره به اینکه بعضی از استان‌ها مانند مازندران حتی یک قهرمان کشتی ندارند اما سالن‌های ورزشی استاندارد دارند، بیان کرد: فقدان سالن‌های استاندارد کشتی در مازندران ظلم بزرگی در حق مردم کشتی‌دوست این دیار است.

قهرمان مازندرانی المپیک با بیان اینکه اگر به مازندران امکانات ورزشی دهند می‌تواند ۷۰ درصد ورزش کشور را به‌دوش بکشد، گفت: استعداد مازندران در پرورش نخبگان و قهرمانان ورزشی به‌‌ویژه کشتی هنوز نهفته‌است.

 

 1. s

  خبری که کذب از آب درآمد / اسفندیار بالویی : بنده به هیچ عنوان سرمربی صنعت ساری نبودم
  *****************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  استاد اسفندیار بالویی یکی از پیشکسوتان برجسته فوتبال مازندران که سابقه مربیگری در تیم های شهرداری ساری / غنچه / وحدت ساری / خانه جوانان / منتخب بزرگسالان ، نوجوانان و جوانان مازندران و ریاست هیئت فوتبال مرکز استان و همچنین به عنوان مدرس فدراسیون فوتبال و تدریس در دانشگاه را در کارنامه ورزشی خود می بیند در گفتگویی صمیمی و در پاسخ به این سوأل که چگونه شد مسئولیت سرمربیگری صنعت ساری در لیگ ۲ کشور را قبول کردید ، با کمال تعجب اظهار داشت : بنده این خبر را تازه از زبان شما می شنوم و باید از این طریق اعلام بدارم که به هیچ عنوان سرمربی این تیم نبوده و نیستم .
  بالویی افزود : به دنبال عدم ادامه مسئولیت محمد دامادی در رابطه با تیم صنعت ، این تیم به اداره کل ورزش و جوانان مازندران و هیئت فوتبال استان واگذار گردید . وی با بیان اینکه به هیچ عنوان در امور فنی تیم و سرمربیگری صنعت ساری دخالتی نداشته و مسئولیتی هم قبول نکرده ام ، تصریح کرد : مگر بنده نعوذبالله حضرت مجتبی (ع) هستم که بتوانم یک مرده را زنده کنم فوتبال ساری مرده و بنده نمی توانم مرده را زنده کنم . بالویی یادآور شد : هیأت فوتبال مازندران و هیئت ساری به دنبال کمک به این تیم هستند . این پیر فوتبال مازندران خاطر نشان کرد : دوران طلایی فوتبال ساری به دهه ی ۶۰ و ۷۰ برمی گردد که در آن دوران رفاقت و یکدلی بر ارکان تیم های ساروی حکمفرما بود و اهداف سیاسی در اداره تیم ها به هیچ عنوان جایگاهی نداشت اما اکنون در برهه قرار داریم که تمامی فعالیت ها برای به نتیجه رساندن اهداف سیاسی مسئولین است و تنها چیزی که اهمیتی ندارد نتیجه در خورشأن ورزشی و آینده ورزش در این شهر است .
  زمان مخابره:۲۹/۱۳-۱۸ بهمن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو