لزوم همکاری دستگاه های اجرایی استان با هیات در جهت افزایش خدمت رسانی/ سواحل شرق گیلان نیاز مبرمی به امکانات سخت افزاری غریق نجات دارد

نسیم ورزش: رئیس هیات غریق نجات شرق گیلان گفت:دستگاه های اجرایی استان با هیات غریق نجات در جهت افزایش خدمت رسانی همکاری کنند.811818387_49438

جهانگیرابراهیمی رئیس هیئت غریق نجات شرق گیلان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم ورزش ضمن اشاره به توانمندی بانوان در ساماندهی سواحل گفت: درطرح سالمسازی خواهران وسواحل تحت پوشش آنها با نظارتهای صورت گرفته خوشبختانه غریقی گزارش نشده است.

وی افزود: درسال جاری تیم بازرسی متشکل از ۲ خانم و ۱ آقا رابه هیات غریق نجات استان معرفی کردیم تا بتوانیم نظارت و ساماندهی امور را در این منطقه افزایش دهیم.

وی باتوجه به کمبود بازرس خانم درسواحل تاکیدکرد: خواهران غریق نجات دارای وجدان کاری می باشند وتمام خطرات را به منظور حفظ امنیت شناگران پذیرا میباشند.

ابراهیمی در ادامه ازکمبود امکانات در خصوص طرح ساماندهی سواحل شرق گیلان خبر داد و افزود: سواحل تحت پوشش نیاز مبرمی به تجهیز امکانات سخت افزاری دارد و در حال حاضر از نبود امکانات رنج می برد.

وی خواستار همکاری سایر نهادها با هیات غریق نجات شد و تصریح کرد: متاسفانه راهنمایی ورانندگی آستانه اشرفیه بدلیل نداشتن پلاک، موتورسیکلت ناجیان غریق را توقیف کرده است که امید است در این راستا شاهد حضور پر رنگ دستگاه های اجرایی استان و شهرستانها به منظور حمایت از مجموعه هیات غریق نجات در سراسر استان باشیم.

ابراهیمی به حادثه ساحل امیرآباد اشاره کرد و گفت: با توجه به تماس مکرر تیم امدادی حاضر در حادثه شاهد عدم همکاری برخی از نهادها حاشیه سواحل بودیم و این امر سبب شد تا آمبولاس با ۴۰ دقیقه تاخیر به ساحل اعزام شود.

ابراهیمی تصریح کرد: غریق پس از انجام سی پی ار به بیمارستان امینی لنگرود انتقال یافت و متاسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته توسط تیم پزشکی غریق فوت کرد.

رئیس هیات غریق نجات شرق گیلان خاطر نشان کرد: ناجیان غریق با بهره گیری از آموزش های مورد نیاز و ایجاد فضای همدلی خواهند توانست خدمات بهتری ارائه دهند.

وی به نبود امنیت شغلی در بین ناجیان غرق اشاره کرد و خاطر نشان کرد: متاسفانه در صورت وقوع حادثه برای این عزیزان که در راستای نجات جان مردم تلاش می کنند هیچ نهادی پیگیری نکرده و شاهد بیکاری و انزوای این عزیزان در اجتماع می باشیم.

ابراهیمی تصریح کرد: سواحل باید تجهیزات و امکانات بهتری در راستای خدمت رسانی داشته باشند و در این راستا دستگاه ورزش و سایر نهادهای استان نگاه ویژه ای به مقوله شنا در سواحل داشته باشند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *