لزوم حضور جوانان در تقویت سازی هویت دینی و ملی

 
نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان جوانان محمودآباددر چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان گفت: برای تقویت هویتی دینی و ملی ،جوانها را به عرصه بیاوریم.

اسماعیل پهلوان به تببین  و ارتقای هویت دینی و ملی در بین قشر جوان اشاره داشت و افزود:با توجه به جمعیت  زیاد قشر جوان در کشورو تاثیر قابل ملاحظه این قشر در بازسازی و آینده جامعه و هویت ملی و مذهبی  اهمیت بسزایی دارد.

وی، اظهار داشت : عرصه جوان ، عرصه گسترده ای است و جوان سرشار از انرژی ، خلاقیت و نوآوری است ،نبایستی با درگیر کردن آنان در تشریفات معمول اداری برای ساماندهی آنان در قالب سازمان های مردم نهاد ، انگیزه آنان را کاهش داده و از این ظرفیت عظیم برای واگذاری امور به آنان استفاده درستی نکنیم .

وی ادامه داد : مساله هویت ملی و دینی جوانان با توجه به درصد بالای جمعیت و نقش سازنده آنان در سرنوشت آینده کشور، اهمیتی دو چندان دارد و خانواده به جهت الگوگیری جوانان از والدین می تواند از عوامل موثر در این زمینه باشد .

پهلوان با اشاره به هجمه نرم دشمنان برای مسخ کردن جوانان و ارتقای فرهنگ و تفکر غربی در آن، تصریح کرد : می بایست با ارایه برنامه ای شاخص و پر محتوا ، از میراث تمدن بزرگ ایرانی – اسلامی برای ارتقای هویت ملی و مذهبی جوانان به درستی بهره بگیریم،

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان محمودآباد تصریح کرد:بدعت های نادرست دینی و ملی در جوامع  امروزی  زمینه ساز بسیاری از معضلات اجتماعی است که کشورهای غربی برای سست کردن اراده جوانان  اقدام به تبلیغ  این بدعت ها از طریق شبکه های مجازی و ماهواره ای در بین جوامع اسلامی علی الخصوص قشر جوان می کنند  که در این زمینه نقش رسانه ها،دانشگاهها و رسانه ملی  اهمیت بسزایی در ترویج باورها و اعتقادات دینی و ملی  می توانند ایفا کند . البته جوانان و نوجوانان ما با شناخت این حربه دشمن  میتوانندزمینه را برای استفاده از این ابزار تنگ تر کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان در پایان  با اشاره به اینکه جوانان می توانند در تقویت هویت دینی و ملی  خودشان نقش بسزایی را ایفا کنند بیان داشت : ما هیچ وقت در بحث هویت دینی یا بحث هایی  که مرتبط با مسائل جوانها می شود خود جوان را به مدد نطلبیدیم هروقت جوانها به صحنه آمدند سهم و نقش خود راایفا کردند با ورود جوانها به  صحنه از آنها بخواهیم که در مسیر تقویت و هویت دینی  نسل خودشان به مدیران کشور کمک کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو