کسب مدال طلای ارزشمند فرزان عاشورزاده در گرندپریکس روسیه

 

نسیم ورزش:  فرزان عاشورزاده تکواندوکار شایسته مازندرانی تیم ملی کشورمان در مسابقات گرندپریکس روسیه با اقتدار موفق به کسب مدال خوش رنگ طلا شد.
فرزان عاشوری
 فرزان عاشورزاده تکواندوکار ارزشمند مازندرانی وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۴ پیروزی مقتدرانه مدال طلای مرحله اول مسابقات گرندپریکس در سال ۲۰۱۵ در روسیه را به نام خود ثبت کرد .

 

در پایان مرحله اول مسابقات تکواندو گرندپریکس (G4) در سال ۲۰۱۵، فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان پس از یکدور استراحت، به مصاف “ویلتون تکستریا” از برزیل، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ رفت و در پایان راند دوم با نتیجه ۲۵ بر ۴، حریفش را ۱۲تایی کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
فرزان عاشورزاده در ادامه، رو در روی “تائی مون چا” از کره جنوبی، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳ قرار گرفت. این تکواندوکار کره ای که در دو مبارزه قبلی خود نمایندگان بلژیک و روسیه را از پیش رو برداشته بود اما مقابل نماینده کشورمان حرفی برای گفتن نداشت و در اواسط راند سوم ۱۲تایی شد.

 

تکواندوکار شایسته کشورمان با این پیروزی مقتدرانه مقابل کره‌جنوبی راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و برای رسیدن به فینال این رقابت‌ها به مصاف “لونت تونکات” آلمانی رفت که ۱۰ بر ۵ به پیروزی رسید.

 

فرزان در ادامه و برای کسب مدال طلای این رقابت ها، با “کارلوس ناوارو” مکزیکی مبارزه کرد که در پایان با نتیجه ۸ بر ۵ به برتری رسید و با شایستگی بر سکوی قهرمانی وزن اول المپیکی این رقابتها ایستاد.

 

در این وزن، تکواندوکاران کره جنوبی و آلمان مشترکا بر سکوی سوم قرار گرفتند.

 

این چهارمین مدال، فرزان عاشورزاده در مسابقات گرندپریکس است، او در سال ۲۰۱۴ در مرحله مقدماتی یک طلا و یک نقره را کسب کرد و در مرحله فینال این مسابقات که با حضور ۸ تکواندوکار برتر جهان برگزار شد، مدال طلا را به گردن آویخت، تا از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، لقب “سونامی” را دریافت کند.

 

فرزان که هم اکنون نفر اول رنکینگ المپیک و جهان است، با این طلای ارزشمند، ۴۰ امتیاز دیگر را به سبد اندوخته‌هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

این دوره از مسابقات، با حضور ۲۴۵ تکواندوکار در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان از روز گذشته جمعه در شهر “مسکو” روسیه آغاز شده است امروز به پایان می‌رسد.

مسابقات گرندپریکس G4 است و دارنده مدال طلا ۴۰ امتیاز، دارنده مدال نقره ۲۴ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۴/۱۴ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست خواهند آورد.

همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵، ۳ و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو