قهرمانی نوجوان مازندرانی در مسابقات کشتی کشوری

نسیم ورزش: معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت:امیر پرسته کشتی گیر نوجوان میاندورودی در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در وزن ۴۶ کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافت.

81613798-6462357

سید علی ساداتی  افزود: پرسته با قهرمانی در این رویداد ورزشی توانست جواز حضور در مسابقات جهانی بوسنی هرزگوین و قهرمانی آسیا را که شهریور ماه سال جاری در دهلی نو برگزار خواهد شد ، کسب کند.

وی به درخشش دانش آموزان مازندرانی در سایر رقابت های کشوری و بین المللی ورزشی طی چند ماه اخیر اشاره کرد و یاد آور شد: دو دانش آموز ساروی نیز به نام های حیدر پیرزاده و هربد سورکی آزاد در رشته ربات های فوتبالیست به ترتیب حائز مقام های اول و سوم کشوری شدند.

او همچنین کسب مقام قهرمانی توسط محبوبه مصیبی دانش آموز میاندرودی در مسابقات تکواندوی نوجوانان کشور را نمونه ای دیگر از موفقیت های فرزندان مازندرانی در میدان های ورزشی دانست.

ساداتی گفت : یک دانش آموز نابینای بابلسری نیز مقام نایب قهرمانی مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور را از آن خود کرد.

معاون آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مسابقات اسکیت آموزشگاه های مازندران در دروه تحصیلی ابتدایی پسران در ۲۱ اسفند در زمین ورزشی پارک نوشیروانی بابل برگزار شد، از برگزاری مسابقات استانی طنابزنی دختران استان به میزبانی ناحیه ۱ ساری خبر داد.

 1. شعبان وفایی نژاد2

  میزبانی دومین دوره مسابقات لیگ جهانی کشتی برای ساروی ها:
  میزبانی با اهداف عالیه؟!
  ************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  ساری قطب ممتاز و شاخص کشتی که پایتخت کشتی کشورمان هم محسوب می شود از نگاه آماری با توجه به افتخارآفرینانی که در کلاس کشتی آسیا ، جهان و المپیک داشته اینبار برای میزبانی دومین دوره از مسابقات قهرمانی لیگ سراسری کشتی باشگاههای کشور ، همه تدارکات را مهیا ساختند ؛ البته ساروی ها قصد ندارند مسابقات مسابقات مذکور را در سطح اولین دوره این پیکارها برگزار کنند بلکه پیکارها حداقل باید در سطج جام جهانی کشتی با فراخوان تیم های شاخص جهان کشتی برگزار شود و شاهد این نباشیم که از کشورهایی همچون عراق – فلسطین – برونئی – بنگلادش – پاکستان و افغانستان در این مسابقات حضور دارند بلکه تیم های شاخصی همچون روسیه – آمریکا – داغستان – بلغارستان – ترکیه – آذربایجان – هندوستان – قزاقستان – ازبکستان – مجارستان – کوبا – اوکراین و دیگر کشورهای صاحب سبک جهان کشتی زیر نظر مستقیم اتحادیه جهانی کشتی نه فدراسیون کشتی کشورمان در این مسابقات حضور به هم رسانند.
  ساروی از هم اکنون حد و حدود اختیارات فدراسیون را تنها در بحث فنی مسابقات و شرایط برگزاری بین المللی آن بدانند و همه اختیارات کشتی و ورزش مازندران را در اختیار تهرانی ها قرار ندهند ؛ تهرانی هم در حد یک مهمان و کارشناس ویژه می توانند حضور داشته باشند ؛ ساروی ها تجربه میزبانی چند دوره مسابقات کشتی جام بین المللی شهید ناطق نوری – جام جهانی و مسابقات بین المللی تختی و بیش از ۱۰ دوره میزبانی قهرمانی کشتی کشور را داشته اند لذا به هیچ عنوان اجازه مانور مدیریت تهرانی را برای مسابقات و میزبانی از رویداد باشگاههای جهان را نباید بدهند . به یاد دارم در فینال مسابقات جام جهانی کشتی زمانیکه ساروی اراده کردند از مهندس محمد قنبرپور شهردار وقت و اعضای شورای شهر تجلیل کنند ، همه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون جهانی کشتی در برابر اراده مازندرانی ها تسلیم شدند . به هر حال ساروی ها با رویکردی دیگر قصد میزبانی از دومین دوره مسابقات کشتی جام باشگاههای جهان را دارند و در همین مسابقات از بزرگانی همچون عبدالحمید باقری – مجید ترکان – عسگری محمدیان – سید مراد محمدی – عبدالرحیم تبریزی – داداشی – خالپور – محمد حسین دباغی – محمد علی بعقوب زاده – مصطفی میرعمادیان – محمد رضا منصوری – محمد ربیع پور- اصغر ثمربخش- نقی کلانتری – حمید رضا معتقدی – مهدی حبیب پور – موسی بابایی – فریدون گلی – سید علی خدایی و بسیاری از ستارگان جهانی خود تجلیل و حق شناسی کنند.
  زمان مخابره:۵۶/۷-۳۱ اردیبهشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *