قهرمانی شطرنج‌باز مازندرانی مقابل احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران

 

نسیم ورزش: رئیس هیئت شطرنج مازندران از قهرمانی علیرضا فیروزجاء نوجوان ۱۳ ساله مازندرانی با برتری مقابل احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران در رقابت‌های مردان کشور خبر داد.

مسابقات شطرنج سراسری قهرمانی مردان کشور در رشت آغاز شد

محمد علی‌نژاد  شهرستان ساری با اشاره به درخشش شطرنج‌باز نوجوانان مازندرانی در این مسابقات اظهار کرد: رقابت‌های شطرنج قهرمانی مردان کشور در سال ۹۴ با قهرمانی علیرضا فیروزجاء شطرنج‌باز ۱۳ ساله مازندرانی به پایان رسید.

وی افزود: در دور یازدهم و پایانی رقابت‌های قهرمانی مردان کشور که  در تهران برگزار شد، علیرضا فیروزجاء با برتری مقابل احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران، برای نخستین‌بار در تاریخ کشور به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد.

رئیس هیئت شطرنج  مازندران از کسب عنوان قهرمانی و نایب دو شطرنج باز مازندرانی در این دوره از رقابت‌ها خبر داد و تصریح کرد: از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات پس از علیرضا فیروزجاء قهرمان ارزنده و شایسته مازندران، آرین غلامی دیگر شطرنج‌باز مازندرانی با درخشش خود عنوان نایب قهرمان کشور را کسب کرد.

 علی‌نژاد گفت: در این مسابقات علیرضا فیروزجاء با هشت امتیاز، آرین غلامی با هفت امتیاز و پرهام مقصودلو نیز با هفت امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا سوم جای گرفتند و فروردین ماه برای شرکت در مسابقات آسیایی امارات و المپیاد جهانی ۲۰۱۶ جمهوری آذربایجان اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران که سابقه چندین سال عنوان قهرمانی کشور را داشته در این دور نهم این  مسابقات در برابر علیرضا فیروزجاء شکست خورد و در برابر آرین غلامی نیز مساوی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *