قهرمانی جابر صادق‌زاده در بازی‌های جهانی عشایر در قرقیزستان

نسیم ورزش : تیم ملی کشتی پهلوانی با کسب ۳ مدال طلای و درخشش جابر صادق‌زاده به عنوان قهرمانی سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر در قرقیزستان دست یافت.
جابر صادق‌زاده

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ مسابقات کشتی پهلوانی سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر با حضور کشتی‌گیرانی از ۲۶ کشور دنیا در سالن مجموعه ورزشی چولپان آتا قرقیزستان برگزار شد.

در راستای توسعه هرچه بیشتر کشتی پهلوانی در سطح دنیا این رشته در سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر با حضور ۴۸ کشتی‌گیر از ۲۶ کشور دنیا از جمله کشورهای مطرحی همچون ایران، روسیه، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، آذربایجان، چین، ژاپن، مغولستان، بلاروس، اوکراین، لیتوانی، لهستان، ترکیه و مغولستان در سه وزن حضور داشتند.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم این رقابت‌ها جابر صادق‌زاده پهلوان مازندرانی، در دور نخست اوزولس آندرس از کشور لیتوانی را با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد.

وی در دور بعد نیز  فرهاد آناکولوف از تاجیکستان را با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت، صادق‌زاده در دور سوم  با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی مقابل ایوان بلاگویف از کشور بلغارستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله نیز  نودار کورتانیدزه از کشور گرجستان را با نتیجه ۳ بر صفر و ضربه فنی شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. صادق‌زاده در این دیدار سریک بردمورات از کشور مغولستان را با نتیجه ۶ بر صفر و ضربه فنی شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد.

رده‌بندی انفرادی:
۷۰ کیلوگرم: ۱- محمد نادری (ایران) ۲- کوربات عزیزبایف (قرقیزستان) ۳- جلال سلیمان اف (آذربایجان) و سرهات ارسلان (ترکیه) ۵- نوربک تالبودین (قزاقستان) و ایشانمیرات آتایف (ترکمنستان)
۸۰ کیلوگرم: ۱- امید حسن تبار (ایران) ۲- پارچات بیاچیموف (ترکمنستان) ۳- مینگ گانبایلا (چین) و آیوار حسن اف (تاجیکستان) ۵- پایزوف چنگیزبیک (قرقیزستان) و شون ماسونو (ژاپن)
۱۰۰+ کیلوگرم: ۱- جابر صادق‌زاده (ایران) ۲- سریک بردمورات (مغولستان) ۳- رومان باکایروف (آذربایجان) و ایوان بلاگویف (بلغارستان) ۵- آکباس کوبی (ترکیه) و نودار کورتانیدزه (گرجستان)
رده‌بندی تیمی: ۱- ایران (۳ مدال طلا) ۲- ترکمنستان (یک مدال نقره و یک برنز) ۳- قرقیزستان (یک مدال نقره) ۴- مغولستان (یک مدال نقره) ۵- آذربایجان (۲ مدال برنز) ۶- چین (یک مدال برنز) ۷- ترکیه (یک مدال برنز) ۸- بلغارستان (یک مدال برنز)

 جابر صادق‌زاده پهلوان مازندرانی سال گذشته نیز مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخته بود و در این رشته یکی از برترین‌ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو