قهرمانی ایران با سه مدال طلا کشتی در بازی های جهانی عشایر

نسیم ورزش : قهرمانی ایران با سه مدال طلا کشتی در بازی های جهانی عشایر / تیم ملی کشتی پهلوانی ایران با کسب ۳ مدال طلای محمد نادری، امید حسن تبار و جابر صادق زاده به عنوان قهرمانی سومین دوره بازی های جهانی عشایر در قرقیزستان دست یافت.

قهرمانی ایران با سه مدال طلا کشتی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ رقابت های کشتی پهلوانی سومین دوره بازی های جهانی عشایر با حضور ۴۸ کشتی گیر از ۲۶ کشور جهان، در سه وزن امروز (سه شنبه) در شهر چولپان آتا در کشور قرقیزستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا به عنوان قهرمانی رسید.
در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کشتی گیری از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی گیر آذربایجانی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.
نادری در دیدار پایانی مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۰ کیلوگرم امید حسن تبار دور نخست حریف قزاقستانی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسن تبار در این مرحله با شکست حریفی از کشور چین راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی نیز حریفی از کشور ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم جابر صادق زاده در دور نخست حریفی از کشور لیتوانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز کشتی گیری از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. صادق زاده در دور سوم مقابل نماینده کشور بلغارستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
صادق زاده در این مرحله نیز نودار کورتانیدزه از کشور گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار کشتی گیری از کشور مغولستان را شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد.
تیم کشتی پهلوانی ایران با این ۳ مدال طلا عنوان قهرمانی سومین دوره بازی های جهانی عشایر در قرقیزستان را نیز از آن خود کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو