قهرمانی آملی ها در مسابقات لیگ بسکتبال جوانان مازندران

 

 

نسیم ورزش: رئیس هیئت بسکتبال آمل از قهرمانی ورزشکاران این شهرستان در رقابت‌های لیگ بسکتبال جوانان مازندران خبر داد.   دعوت از 2 نوجوان مازندرانی به اردوی تیم ملی بسکتبال

 

حسن ونهاری از قهرمانی بسکتبالیست‌های این شهرستان در مسابقات لیگ بسکتبال باشگاه‌های مازندران خبر داد و گفت: در این دوره از رقابت‌ها که کار خود را از اواخر سال گذشته آغاز کرده بود، هشت تیم در دو منطقه غرب و شرق استان به مصاف هم رفتند.

وی با اعلام اینکه تیم بسکتبال آمل در منطقه غرب مازندران با شهرهای رامسر، چالوس و محمودآباد هم‌گروه بود، افزود: این تیم با صدرنشینی در پایان دور مقدماتی به‎عنوان سرگروه وارد مرحله پلی‌آف شده و پس از آن نیز محمودآبادی‌ها به‎عنوان تیم دوم راهی دور حذفی شدند.

سرپرست تیم بسکتبال جوانان آمل بیان کرد: در منطقه شرق مازندران هم تیم‌های بابل، ساری، قائم‌شهر و بهشهر به مصاف هم رفتند که در پایان مرحله مقدماتی و گروهی شهرهای بابل و ساری به‎عنوان تیم‌های اول و دوم به مرحله حذفی راه یافتند.

این مسئول با اشاره به اینکه در مرحله نخست دور پلی‌آف درخشش خوبی داشتیم، خاطرنشان کرد: بازی‌ها در هر مرحله به صورت رفت و برگشت دنبال شد.

ونهاری با تأکید بر اینکه در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها با شرکت چهار تیم دنبال شده که بعد از دو بازی با امتیازشماری مقابل ساروی‌ها پیروز شده و راهی فینال شدیم، تصریح کرد: در دیدار فینال با مربیگری مجید مظلوم از بسکتبالیست‌های سال‌های نه‌چندان دور شمال کشور مقابل بابل میزبان بوده و با نتیجه ۶۴ بر ۴۴ پیروز شدیم ولی در دیدار برگشت تنها با یک امتیاز شکست خورده اما در مجموع قهرمان رقابت‌ها لقب گرفتیم.

وی اظهار کرد: در پایان رقابت‌های لیگ بسکتبال جوانان مازندران، تیم آمل قهرمان شد، بابل نایب قهرمان و شهرهای ساری و محمودآباد به مقام سوم و چهارم دست یافتند.

رئیس هیئت بسکتبال آمل ادامه داد: ماه‌های پایانی سال گذشته تیم بسکتبال کاله جوان آمل هم توانست با حضور در مسابقات لیگ زیر گروه باشگاه‌های کشور مقابل رقبای خود پیروز شده و به لیگ دسته دو بسکتبال باشگاه‌های کشور صعود کند.

این مسئول با اشاره به استعدادیابی و شناسایی بسکتبالیست‌های باانگیزه در رده پایه، گفت: این اقدام به‌طور مستمر در سطح مدارس و مراکز آموزشی در حال انجام بوده تا نفرات منتخب و استعدادهای ورزش بسکتبال گرد هم جمع‌آوری شوند تا امر ساماندهی و تمرینات لازم با نظم و هماهنگی بیشتری انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *