قلعه‌نویی در دوره جدید

 

نسیم ورزش: امیر قلعه‌نویی بعد از جدایی از استقلال با مربیگری ملوان به لیگ برتر برمی‌گردد.

قلعه نویی که بعد از علی دایی گزینه دوم باشگاه ملوان برای پذیرش رهبری کادرفنی به‌حساب می‌آمد، با منتفی شدن مربیگری علی دایی بلافاصله هدایت این تیم را به‌عهده گرفت. قرار است سرمربی جدید ملوان از امروز در تمرینات این تیم شرکت کند. دیروز اما اعضای هیأت مدیره باشگاه ملوان در تمرین حضور پیدا کردند، درحالی‌که تمرینات بازیکنان زیرنظر اکبر محمدی، دستیار قلعه‌نویی پیگیری می‌شد. احمد دنیامالی، رئیس هیأت مدیره ملوان که در تمرین حضور داشت، درباره اینکه ملوان چگونه از گزینه دایی به قلعه‌نویی رسید، می‌گوید: «فوتبال حرفه‌ای است و این مذاکرات وجود دارد؛ گاهی به نتیجه می‌رسد گاهی نمی‌رسد. با دایی جلو رفتیم اما مالک باشگاه با ایشان به توافق نرسید و باید مربی دیگری انتخاب می‌کردیم که بهشتی با امیر قلعه‌نویی به توافق رسید. او را می‌شناسیم و او از فوتبالیست‌های خیلی خوب ما بوده است. امیدوارم با حضور قلعه‌نویی در انزلی شاهد تحولات خوب در ملوان باشیم.»

 

امیر قلعه‌نویی قرار است برای یک فصل در ملوان مربیگری کند؛ مربی است که در سال‌های گذشته معمولا هدایت تیم‌هایی را به‌عهده می‌گرفت که جزو مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر بودند. پُرافتخارترین مربی لیگ برتر از سال ۸۷تا فصل گذشته سرمربی تیم‌های استقلال، سپاهان و تراکتورسازی بود. او البته در این سال‌ها یک‌بار از استقلال رفت و دوباره به این تیم بازگشت و در این مدت توانست با استقلال و سپاهان قهرمان لیگ برتر شود. در عین حال، با تراکتورسازی نیز جزو مدعیان اصلی قهرمانی بود.

 

آخرین حضور این مربی اما به استقلال برمی‌گردد که فصل قبل نتوانست کارِ ویژه‌ای انجام دهد. او علاوه بر اینکه قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را از دست داد، حتی نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم به‌دست بیاورد. قلعه‌نویی در این شرایط از استقلال جدا شد و حالا با پذیرفتن مربیگری ملوان به‌نظر می‌رسد دوران تازه‌ای برای این مربی شروع شده است.

 

ملوان فصل قبل شرایط مساعدی نداشت و بعد از حضور فیروز کریمی در انزلی توانست در لیگ برتر ماندگار شود. جالب اینکه کریمی هم سابقه مربیگری در استقلال را داشت و این برای دومین بار است که مربی‌ای که سابقه مربیگری در استقلال را دارد راهی ملوان می‌شود.

 

اکنون این پرسش مطرح است که امیر قلعه‌نویی که در ملوان به‌نظر نمی‌رسد به‌دنبال قهرمانی در لیگ برتر باشد، با چه هدفی این تیم را برای مربیگری انتخاب کرده است؟ اکبر محمدی، مربی جدید ملوان تأکید می‌کند: «آنچه امیرقلعه‌نویی به آن می‌اندیشد کسب سهمیه آسیا و پرواز قوهای سپید به رقابت‌های باشگاه‌های آسیاست.»

 

  • بازیکنان مدنظر سرمربی جدید

به گفته داریوش بهشتی، مالک باشگاه ملوان امیر قلعه‌نویی در بدو ورودش فهرست بازیکنان مدنظرش را ارائه داده است. در فهرست سرمربی ملوان ۶بازیکن حضور دارند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کریم انصاری‌فرد و سیدجلال حسینی اشاره کرد. البته حسینی با نفت تهران قرارداد بست تا حضورش در ملوان منتفی شود اما مالک باشگاه درصدد است شخصا با انصاری‌فرد مذاکره کند. همچنین از بین حامد لک و پاشنکو یکی را می‌خواهد تا دروازه تیمش را تقویت کند. ظاهرا قلعه‌نویی ۲بازیکن از ۶بازیکن را در اولویت قرار داده و اگر ۲بازیکن مدنظر او جذب نشدند باشگاه با ۴بازیکن دیگر وارد مذاکره می‌شود. ظاهرا‌ تغییرات در کادرفنی فرزاد حاتمی‌ را در ملوان نگه خواهد داشت . حاتمی که در استقلال سابقه همکاری با امیر قلعه‌نویی را داشته، گویا دیگر قصد ندارد از این تیم جدا شود و در این تیم خواهد ماند. همچنین محمود آذرگون، سخنگوی باشگاه ملوان در واکنش به اینکه شنیده می‌شود بازیکنانی مانند محسن فروزان و امیرحسین صادقی در فهرست امیر قلعه‌نویی حضور دارند، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی ‌می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو