قطع گاز ترکمنستان با اندکی صرفه جویی مشکلی برای مازندران ایجاد نخواهد کرد

نسیم ورزش : مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت : قطع گاز ترکمنستان با مدیریت مصرف و تنها اندکی صرفه جویی توسط مردم ، مشکلی برای مازندران ایجاد نخواهد کرد.

 قطع گاز ترکمنستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمد اسماعیل ابراهیم زاده افزود : با این که قطع گاز ترکمنستان از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه صورت گرفته ، ولی تاکنون که به بامداد دوشنبه رسیده ایم هیچ مشکلی در این استان ایجاد نکرده است .
وی گفت که در حال حاضر بدون این که گاز جایگاههای ‘ سی ان جی ‘ و واحد های صنعتی را قطع کنیم ، افت فشاری در استان ایجاد نشده است.
ابراهیم زاده تاکید کرد : ما بابت قطع گاز ترکمنستان در استان های شمالی نگرانی نداریم و به طور یقین مردم با مدیریت در مصرف زمستانه ، امسال را بدون قطعی گاز سر خواهند کرد.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه کمتر از سه درصد گاز مصرفی کشور از ترکمنستان وارد می شد ، توضیح داد : تنها در صورت سرد شدن هوای استان های شمالی و کاهش دما تا پنج درجه زیر صفر ، افت فشار گاز محتمل است که این مقوله هم با صرفه جویی در مصرف قابل حل است.
** مدیریت مصرف با یک درجه کاهش دمای هوای منزل
ابراهیم زاده میانگین مصرف گاز استان مازندران را ۲۲ تا ۲۶ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت : با توجه به اینکه روزانه حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز از ترکمنستان از طریق استان گلستان برای تقویت گاز استان های شمالی وارد می شد ، با کاهش یک درجه ای دمای هوا منازل استان مازندران ، کسری گازی از ترکمنستان جبران می شود.
وی افزود : چندین طرح برای تقویت گاز استان مازندران در حال اجراست که با بهره برداری از آنها ، مشکل افت فشار گاز استان به صورت کامل حل خواهد شد.
استان مازندران سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۵۵ درصد آنان در شهرها و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
شرکت گاز مازندران یک میلیون و ۲۱۵ هزار مشترک دارد. ۱۱۸ مرکز عرضه گاز سی ان جی هم در مازندران فعال است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *