قدیمی ترین تیم فوتبالی مازندران همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند

نسیم ورزش : تیم نساجی قائمشهر قدیمی ترین تیم فوتبالی مازندران که حدود ۶دهه دراین حوزه فعالیت داشت درسال ۸۷ برای رفع مشکلات مالی و مدیریتی، به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،با گذشت حدود هشت سال از واگذاری این تیم فوتبالی مازندران به بخش خصوصی، نه تنها گشایشی دراین تیم ازلحاظ مدیریتی ومالی ایجاد نشده ، چه بسا مشکلات زیادی را در این زمینه گریبانگیرمجموعه ورزش استان کرده است.
پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان و کادرفنی، مشخص نبودن کادرمدیریتی،بی توجهی به اصلاح ساختار ورزشگاه مورد استفاده ( شهید وطنی قائمشهر)متعهد نبودن به تعهدات متناسب با قانون واگذاری وارتباط دادن مشکلات باشگاه با مسایل بیرونی ازجمله مسایل پیشروی این تیم مازنی است.
درفصل جاری رقابت های فوتبال دسته اول نیز با بدعهدی مالک خصوصی این باشگاه و باگذشت ۱۰ هفته از رقابت های نیم فصل اول پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان و کادرفنی حواشی دیگری را بر قدیمی ترین باشگاه فوتبالی مازندران تحمیل کرد به طوری که باردیگر واگذاری این باشگاه به سرمایه گذارجدید برسرزبان افتاد.
اگرچه واگذاری باشگاه ها وتیم های ورزشی به بخش خصوصی آرزوی دیرینه مدیران ورزشی درسطح کشوراست ولی تجربه ناموفق واگذاری باشگاه نساجی قائمشهر به بخش خصوصی نشان داده که در واگذاری جدید باید توجه بیشتری صورت گیرد تا این بار برای رفع مشکل باشگاه از چاله به چاه نیفتیم.
مالک فعلی نساجی قائمشهرگفت که قصد تیم داری نداشته و به دنبال واگذاری باشگاه به سرمایه گذارخصوصی و با دولتی است.
مهدی پرهام درگفت وگو با خبرنگارایرنا که واگذارنشدن زمین ۱۰ هکتاری برای ساخت ورزشگاه را بهانه ای برای بی میلی برای تیم داری وواگذاری آن به بخش خصوصی اعلام کرده افزود : صحبت های اولیه با یک سرمایه گذاربومی برای واگذاری انجام شده، ولی هنوزهیچ چیز قطعی نیست.
وی اضافه کرد : درشرایط فعلی هیچ کمک مالی دراختیار باشگاه قرارنخواهد داد و درصورت واگذاری مالک جدید می تواند دراین زمینه تصمیم گیری کند.
مدیرکل ورزش وجوانان مازندران مشکلات فعلی حاکم برباشگاه نساجی به عنوان باشگاه خصوصی را نمونه ای از مشکلاتی که در ورزش وجود دارد، نام برد.
حبیب حسین زادگان در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت که مالک فعلی باشگاه با وجود زحماتی که برای تیمداری در سال های اخیر متحمل شد، قصد کناره گیری از تیمداری را دارد و ۲ سرمایه گذار خصوصی نیز پای خرید حضور دارند.
وی اضافه کرد : ما به دنبال فروش باشگاه به سرمایه گذار خصوصی هستیم که اهلیت و تمکن مالی برای تیمداری را داشته باشد و این بار واگذاری با حساسیت بیشتری انجام می شود.
مسوول ورزش مازندران اظهارداشت : قطعا درواگذاری جدید به بخش خصوصی به گونه ای رفتارمی شود تا مشکل فعلی حاکم بر باشگاه نساجی ایجاد نشود.
مازندران ۲ تیم دررقابت های لیگ دسته یک دارد که نساجی از ۱۰ بازی گذشته ۱۶امتیاز و خونه به خونه بابل با همین تعداد بازی با ۲۲ امتیاز در رده ششم و دوم قرار دارند.
این استان با وجود داشتن ۴۶ بازیکن در رقابت های فوتبال لیگ برتر به دلیل نبود حامی مالی از داشتن تیم در این رقابت ها از۱۲ سال گذشته تاکنون محروم است.
۱۲ سال قبل شموشک نوشهر نماینده مازندران در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو