قدرت‌نمایی بهداد سلیمی مقابل چشم علی لاریجانی رئیس مجلس

 

حضور ناگهانی علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در اردوی وزنه‌برداران و کشتی‌گیران پیش از اعزام به المپیک برای امیدهای اصلی کسب مدال در المپیک روحیه‌بخش بود.

 

بهداد سلیمی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، لاریجانی در حالی به اردوی تیم وزنه‌برداری رفت که محمد نصیری قهرمان سابق المپیک، وزیر ورزش و تنی چند از مقامات سیاسی و ورزشی او را همراهی می‌کردند.

بهداد سلیمی
در بازدید لاریجانی از اردوی وزنه‌برداری فرصتی هم به بهداد سلیمی رسید تا با برداشتن وزنه‌های سنگین مقابل چشم این هم خطه‌ای بلندپایه آمادگی خود را برای درخشش در المپیک نشان دهد.

 

بهداد سلیمی

 

 

 

بهداد سلیمی

 

گفتنی است بهداد سلیمی در سال ۲۰۱۰ قهرمان وزنه‌برداری دستهٔ ۱۰۵+ کیلو جهان شد و دومین وزنه‌بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می‌آورد. او در این مسابقات با ۲۰۸ کیلوگرم در یک‌ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با ۲۴۵ کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک‌ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با ۴۵۳ کیلوگرم رسید.

بهداد سلیمی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند.سلیمی در سال ۱۳۸۹ نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *