قحطی طلا در لاس وگاس کنایه ای نیشدار به سبک مدیریت کشتی

اختصاصی نسیم ورزش/ حسام میرعمادیان: شکست لاس وگاس ،تصویر کاملی از ناکامی تیمی بود که دو سال در حسرت یک مدال طلا ، دوستداران کشتی ما را در ماتم فرو برد!

یادداشت

شهر لاس وگاس واقع در صحرای نوادا، دارای آب وهوایی خشک و بیابانی بی آب و گیاه ، یک قرن سابقه شهرنشینی دارد و از هفتاد سال پیش توسط یک فرد یهودی الاصل بنام باگزی سیکل ، این شهر تبدیل به مراکز تفریحی گردید و با ساخت کازینوهای مجهز به پایتخت قماربازان معروف گشته ، ولی در تداول عامه ، از آن بنام شهر گناه یاد می شود .

اگرچه لاس وگاس برای کشتی ما جهنی خود ساخته بود ولی برای کاروان هفتاد نفره کشتی ما بهشتی بود که برای اقامت در آن رویایی چندین ساله شان به وقوع می پیوست .

ظاهراً وسوسه های حضور در امریکا، حرارت رقابتهای نفس گیر قهرمانی کشتی را نزد خیلی از همراهان کاسته بود.

قبل از سفر، تعدادی از تئوری سازان فدراسیون در نمایش هایی ، دو مقوله را برحسته نمودند که در صورت ناکامی یکی دیگری را بعنوان یک موفقیت معرفی نمایند . بحث قهرمانی تیم ، دیگری کسب سهمیه المپیک، غافل از آن بودیم که شرایط جغرافیایی لاس وگاس ، بی رحمانه خود را تحمیل بر روحیات دلاور مردان ما نمود.

باغبان گلستان ما ، خیلی زود بر اثر حوادث طبیعی رقابتها، عرصه را بر خود تنگ و قافیه را باخت و حتی نهال های تازه روییده ما را به تقدیر شانس و اقبال واگذار نمود.

انگاری دوستان با توهمات خود آرامش رود دانوب (مجارستان) را انتظار می کشیدند . سال گذشته تاشکند پیامی برای ما داشت که آنقدر نباید در مسیر باد قهرمانی میلیمتری سال قبل از آن در مجارستان خوابید و یک شبه هم نمی توان مانع از ترک تازی روسها شد.

پس از فتح قهرمانی در سال ۲۰۱۳ میلادی مجارستان در رشته آزاد و قهرمانی کشتی فرنگی در جهانی تاشکند ۲۰۱۴ ، شعارهای متکبرانه سردادیم و هر منتقد منصفی را از میدان بدر نمودیم و با منتقد نماها پیمان اخوت بستیم.

هر تصمیم ناصواب و هر فعل اشتباهی در حد یک شاهکار مدیریتی تلقی شد. دوستان بی مایه و آزموده خود را طی فرآیندی به جمع خود افزودیم .

خودکامگی در عرصه مدیریت طی ادوار مختلف را تجربه نموده ایم ولی از نوع نخبگان آن را انتظار نداشتیم!

همه امور را تمام و کمال به نام خود کرد و همه صندلی ها را بنام خود زد ، با یک دست ، هندوانه های متعدد را برداشت و احدی را با خود شریک نکرد.

در قامت دانای کل همه چیز را بنام خود ثبت نمود.در جزئی ترین مسائل، دستور ایشان فصل الخطاب و حجت بود. همه امور را به خود تفویض کرد. حال ناکامی دو سال اخیر در رشته آزادرا باید حاصل چه عواملی دانست ؟

کشتی فرنگی که در المپیک لندن در هیبت یک قهرمان ظاهر شد و نوید قهرمانی در سالهای آتی را می داد، امروز چه سرنوشتی پیدا نموده ؟

عدم موفقیت امروز ما ، نتیجه همین خود بزرگ بینی بود که به دیکتاتوری تنه می زند. غروب زود هنگام قهرمانان بزرگ ، نتیجه اش خزان لاس وگاس گردید.

آنجایی که قهرمانانی همچون مهدی تقوی ، صادق گودرزی ، مسعود اسماعیل پور ، کمیل قاسمی ، امید نوروزی ، احسان لشکری و… وداع غیر فنی را آمرانه پذیرفتند و دیگر نام و نشانی از آنان نیست !! 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *