قاچاق موبایل بدون هزینه، واردات با ۲۰ درصد تعرفه!

 
قاچاق موبایل بدون هزینه، واردات با 20 درصد تعرفه!

نسیم ورزش: رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری گفت: در حال حاضر واردکننده قانونی گوشی تلفن همراه شش درصد تعرفه گمرکی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و حدود چهار درصد هزینه‌های دیگر پرداخت می‌کند و در مجموع حدود ۱۹ تا ۲۰ درصد برای واردات قانونی هزینه می‌شود و این درحالی است که برای واردات قاچاق برخی هزینه‌ها حذف می‌شود و به نفع قاچاقچیان است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ابراهیم درستی تاکید کرد: تعرفه واردات گوشی تلفن همراه باید به صفر برسد تا برای واردکنندگان زمینه رقابت سالم وجود داشته باشد، چون در حال حاضر قاچاق گوشی به حدی است که فعالان در این حوزه با وجود حجم عظیمی از قاچاق توانایی رقابت با قاچاقچیان را ندارند.
وی با بیان اینکه حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد گوشی‌هایی که قیمتی بالاتر از ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان دارند به صورت قاچاق وارد می‌شوند، گفت: البته اگر تعرفه شش درصدی موبایل صفر شود درآمد دولت نیز بیشتر خواهد شد چون به طور کلی قاچاق گوشی‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان برای قاچاقچیان سودمند است.
رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری همچنین از برگزاری هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی خبر داد و افزود: هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی – موبایلکس ۲۰۱۵ – با شعار استفاده هدفمند و سلامت محور از تلفن‌های هوشمند از امروز – یکشنبه – در بازار موبایل ایران شماره (۲) واقع در یافت‌آباد شرقی افتتاح شد و تا روز جمعه ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ دایر است.
وی بیان کرد: تمامی غرفه داران در نمایشگاه از فیلتر اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی گذشته‌اند و در واقع شناسنامه دار هستند.
از طرف دیگر اکثر گوشی‌ها در این نمایشگاه با تخفیف و بعضا با شرایط ویژه عرضه می‌شود و مردم می‌توانند با اطمینان و آگاهی کامل، محصولات دلخواه خود را با قیمت مناسب تهیه کنند.
نایب رئیس اتاق اصناف به خریداران توصیه کرد که هنگام خرید به مغازه‌های مختلف در مراکز گوناگون مراجعه کنند و بعد از بررسی‌های لازم در زمینه خرید تصمیم‌گیری کنند تا بتواند ارزیابی کلی از قیمت در مکان‌های مختلف نیز داشته باشد.
همچنین علی انصاری – رئیس هیئت امنای بازارهای مبل و موبایل ایران – در این باره گفت: هدف اصلی برگزاری نمایشگاه در واقع مبارزه با فروش جنس تقلبی در بازار است و از سوی دیگر در شرایط جدید بهانه برای گران شدن مقطعی به دلیل کمبود جنس در بازار از بین خواهد رفت.
انصاری با بیان اینکه امروزه با ایجاد و توسعه مراکز تجاری در کشورهای در حال توسعه، ضرورت پرداختن به مقوله‌های مسئولیت‌های اجتماعی بیش از پیش نمایان شده است، گفت: افزایش جمعیت در مناطق جنوب شهر به عنوان دلیل اصلی برپایی این نمایشگاه است و این منطقه با دارا بودن ۱۰هزار پارکینگ فرصت مناسبی است تا شهروندان بدون داشتن دغدغه با وسایل نقلیه خود مراجعه نموده و از این مراکز خرید کنند.
بیش از ۹۰ درصد تلفن همراه از طریق قاچاق وارد می‌شود
وی با بیان اینکه امروزه با ایجاد و توسعه مراکز تجاری در کشورهای در حال توسعه، ضرورت پرداختن به مقوله‌های مسئولیت‌های اجتماعی بیش از پیش نمایان شده است، گفت: بیش از ۹۰ درصد تلفن همراه از طریق قاچاق وارد می‌شود و این در حالی است که اگر همه واردات به صورت قانونی انجام شود درآمد بسیار زیادی نصیب دولت می‌شود
انصاری در عین حال بیان کرد: فروشندگان موبایل باید خود را مکلف بداند که نوع ضمانت‌نامه را در فاکتور خرید قید و به مشتری ارائه کند چون قید نوع گارانتی در ضمانت نامه به نوعی بازدارنده است و خریدار می‌تواند از طریق همان فاکتور اگر با مشکلی مواجه شد، اقدامات لازم را انجام دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *