قاتل پزشک سرشناس اصفهانی اعتراف کرد

سه مرد که به دلیل اختلاف مالی، پزشک سرشناس پوست و مو را در اصفهان به قتل رسانده بودند، به تشریح جنایت خود پرداختند. پلیس ردپای متهمان را در معاملات اشیای عتیقه به دست آورده است.

قاتلان پزشک سرشناس اصفهانی

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، ساعت ۲۳ و ۳۱ دقیقه عصر چهارم مهر امسال مردی با پلیس اصفهان تماس گرفت و از کشف جسد پتوپیچ مردی سالخورده در حاشیه رودخانه زاینده‌رود خبر داد. کارآگاهان جنایی و تیم بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی استان اصفهان با حضور در آنجا و مشاهده جسد، متوجه شدند او بر اثر اصابت ضربه چاقو و خفگی به قتل رسیده است.

 

بررسی‌ها نشان می‌داد او در مکان دیگری به قتل رسیده و عاملان جنایت، جسد را برای ردگم‌کنی به آنجا آورده و رها کرده‌اند.

 

راز گشایی از جنایت

جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شد. همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس برای رازگشایی از هویت او ادامه داشت تا این‌که در تحقیقات محلی به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد او یک پزشک متخصص پوست و مو است و در آن حوالی به تنهایی زندگی می‌کند. ماموران با شناسایی خانه این مرد، از همسایه‌ها تحقیق کردند که معلوم شد آنها همان روز مرد پزشک را همراه سه مرد دیده‌اند که وارد خانه شده و بعد از آن متوجه صدای درگیری شده‌اند. در ادامه تحقیقات مشخص شد او با مردی اختلاف مالی داشته است. جست‌وجو‌ها در این‌باره ادامه داشت تا این‌که ماموران، یکی از متهمان را ساعاتی بعد از حادثه دستگیر کردند. این مرد که در جریان قتل مرد پزشک زخمی شده بود، به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل و بازجویی شد.

 

اعتراف به قتل

قاتلان پزشک سرشناس اصفهانی

 

متهم به پلیس گفت: دوستم با مرد پزشک اختلاف مالی داشت. آن روز من و دوستانم که فراری‌اند، همراه مرد پزشک به خانه‌اش رفتیم تا در مورد اختلاف مالی با هم گفت‌وگو کنیم که درگیر شدیم. در جریان این درگیری مرد پزشک چاقویی از آشپزخانه برداشت و مرا زخمی کرد. ما هم ابتدا او را مجروح و بعد خفه‌اش کردیم. جسدش را لای پتو پیچیده و در حاشیه زاینده‌رود رها کردیم تا ردی از ما برجای نماند.

 

با اعتراف وی، قاتل فراری و همدستش که به یکی از استان‌های همجوار گریخته بودند، شناسایی و دستگیر شدند. متهمان که از مجرمان سابقه‌دار هستند، ۳۷، ۳۹ و ۵۲ سال دارند.

 

سرهنگ جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این‌باره به جام‌جم گفت: دو متهم بازداشت شده نیز دیروز به پلیس آگاهی استان اصفهان منتقل شدند و یکی از آنها به حضور در این درگیری خونین و دیگری به قتل مرد پزشک به دلیل اختلاف مالی اعتراف کرد.

 

تحقیقات در این پرونده درحالی ادامه دارد که پلیس ردپای متهمان را در معاملات عتیقه به دست آورده است.

 

انگیزه سرقت

حسن رحیمی، دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان در این‌باره به جام‌جم گفت: به‌هم‌ریختگی خانه مقتول حکایت از آن داشت که عامل جنایت و همدستانش برای یافتن چیزی به خانه او آمده بودند که در جریان درگیری با وی، مرتکب قتل شده بودند. آنها همه‌جا را جست‌وجو کرده‌اند و چون آنچه را که در جست‌و‌جویش بودند‌ پیدا نکرده‌اند آنجا را ترک کرده‌اند.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد انگیزه آنها سرقت بوده است که پلیس و مراجع قضایی در این زمینه درحال تحقیقات هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو