فیروزجاه بهترین شطرنج باز المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال شد

نسیم ورزش : « علیرضا فیروزجاه » با تجربه ترین عضو تیم زیر ۱۶ سال شطرنج ایران با کسب ۸ امتیاز از ۹ دور مسابقات المپیاد جهانی شطرنج، به عنوان بهترین شطرنج باز این دوره از رقابت ها معرفی شد.

علیرضا فیروزجاه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ در مراسم اختتامیه المپیاد زیر ۱۶ سال شطرنج جهان در ترکیه، فیروزجاه نابغه شطرنج ایران با کسب ۷ برد و دو تساوی توانست مدال طلای میز یک این دوره از رقابت ها را از آن خود کند. همچنین او با کسب ۸ امتیاز از ۹ دیدار و عملکردی معادل ریتینگ ۲۷۳۶، بهترین بازیکن مسابقات از حیث کسب امتیاز و عملکرد شد.
در پایان المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال در روز یکشنبه، تیم کشورمان در رده پنجم مسابقات قرار گرفت. در این مسابقات ازبکستان به مقام قهرمانی رسید و تیم های هند و چین رده های دوم و سوم را از آن خود کردند. همچنین تیم بلاروس در جایگاه چهارم این مسابقات ایستاد.
فیروزجاه که از وی به عنوان یکی از نابغه های شطرنج ایران و جهان یاد می شود در سن ۱۳ سالگی و با شکست احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران به چهره ای شناخته شده تبدیل شد. فیروزجاه بازمانده نسل طلایی زیر ۱۶ سال ایران است که توانستند ۲ عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک عنوان سوم المپیاد زیر ۱۶ سال شطرنج جهان را کسب کنند.
فیروزجاه همچنین با تیم ملی شطرنج ایران به عنوان قهرمانی تیمی آسیا رسید و در رقابت های گروه b المپیاد جهانی شطرنج که در باکو برگزار شد به قهرمانی رسید و به دسته a این رقابت ها صعود کرد.
ریتینگ او در نوامبر ۲۰۱۴، ۲۳۳۲ بود و این رتبه، بالاتر از ریتینگی است که ماگنوس کارلسن قهرمان نامدار جهان در این سن داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو