فوتسال از فدراسیون فوتبال جدا شود

نسیم ورزش: سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران از افت روزافزون فوتسال در ایران خبر داد و گفت: برای پیشرفت فوتسال باید این رشته ورزشی مستقل و از فدراسیون فوتبال جدا شود.

حسین شمس
حسین شمس در حاشیه سفر به مازندران  اظهار کرد: امروزه از محبوبیت فوتسال ایران در مقایسه با ۶ سال گذشته کاسته و چگونگی برگزاری مسابقات‌، برپایی لیگ‌های مختلف و کیفیت در آنها خیلی کم‌رنگ شد.

وی افزود: در بیان حال و روز فوتسال کشورمان می‌توان گفت که روند رشد آن هر روز بدتر از دیروز است و نمی‌توان با این وجود امیدی به آن داشت تا اینکه فرشته نجاتی بر سر تیم‌ها نازل شود.

شمس با اشاره به اینکه هم‌اکنون در ایران والیبال جایگزین فوتسال شده و همه مردم را به‌سوی خود کشانده است، تصریح کرد: مشاهده می‌کنیم که والیبال علاقه‌مندان زیاد دارد در حالی که روزگاری فوتسال در حد و اندازه فوتبال ورزشکار و علاقه‌مند داشت.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال با اعلام اینکه روزبه‌روز فوتسال در کشورمان ضعیف‌تر می‌شود، ادامه داد: به‌کارگیری نکردن بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتسال، عاملی بر تشدید این ضعف است.

شمس با اعلام اینکه بسیاری از رشته‌های ورزشی در کشور رشد خوبی دارند ولی در مقابل شاهد کاهش قدرت فوتسال هستیم، خاطرنشان کرد: پیشرفتی در این رشته ورزشی مشاهده نمی‌شود و هم‌اکنون فوتسال در کشورمان به‌عنوان یک رشته ورزشی درجه دو محسوب می‌شود.

وی با اشاره به پیشنهادی برای پیشرفت فوتسال کشور، گفت: باید فوتسال از فدراسیون فوتبال جدا شود تا رشد را در آن مشاهده کرد زیرا تا موقعی که فوتبال به‌عنوان برادر بزرگتر حاضر است، در تقسیم میراث به فوتسال به‌عنوان برادر کوچک‌تر توجهی نمی‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو