فنی و حرفه ای مازندران پیشرو در مدیریت بحران / درویشی: آموزش در فنی و حرفه ای تنها با هدف کسب مهارت است

اختصاصی نسیم ورزش: فنی و حرفه ای مازندران پیشرو در مدیریت بحران / درویشی: آموزش در فنی و حرفه ای تنها با هدف کسب مهارت است/ فنی و حرفه ای مازندران میکوشد تا در خصوص آموزه های مهارت با برگزاری کارگاه های آموزشی در رشته های مختلف کشاورزی ،تاسیسات،هنر و … افراد را به آن قابلیت برساند تا بتوانند به محض خروج و با داشتن کارت مهارت چه بصورت خوداشتغالی و یا اشتغال در مکانی خاص قابلیت درآمدزایی را داشته و قدرت امرارمعاش را داشته باشند.

فنی و حرفه ای مازندران پیشرو در مدیریت بحران

همچنین در این خصوص قوانینی از جمله داشتن کارت مهارت برای دانش آموزان همزمان با پایان تحصیلات مقطع متوسطه قبل از ورود به دانشگاه را الزامی دانسته اند.

گفتنی است: فنی و حرفه ای با مهارت آموزی ذهنیت افراد را از پشت میز نشینی دور کرده و اشتغال را در بین جوانان زیاد خواهد نمود زیرا جوانان با یادگیری یک حرفه نه تنها سقف استعداد خود را محدود به یک رشته دانشگاهی نکرده بلکه با داشتن یک مهارت برای آینده شغلی خود دچار نگرانی کمتری خواهند شد.

حسین درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران طی مصاحبه اختصاصی در خصوص عملکرد سال گذشته و با بیان طرح و برنامه های سال جاری بیان کرد: هدف گذاری فنی و حرفه ای در سطح استان با هدف تربیت و آموزش نیروهای ماهر در رشته های فنی،در حوزه دستگاه های رسمی انجام میشود که این هدف در کشور های توسعه یافته هم در حال اجرا است و ماهیت اصلی پرورش و رونق هر کشور در جوار رشته های آکادمیک و رشته های عملی و فنی در جهت ایجاد فعالیت و کسب مهارت انجام میشود.

حسین درویشی مدیر کل فنی و حرفه ای استان مازندران در خصوص برگزاری کارگاه برای شاغلین گفت: ایجاد فضایی مناسب برای کسب مهارت علاقه مندان در رشته های فنی مرتبط با شغل خود بصورت رایگان انجام میشود‌، همچنین برگزاری کارگاه مخصوص شاغلین با هدف بازخورد در کیفیت و کمیت تولید در بازار عرضه و تقاضا به بالانس برسد.

شایان ذکر است: فعالیت در بخش های خصوصی و دولتی فنی و حرفه ای با توجه به نیاز هر شهر کلاس آموزشی برگزار میشود،تا هر منطقه با توجه به دست آورد ها و توانایی های خود در حوزه مورد نظر فعالیت کند.

درویشی افزود: با توجه به بحران سیل که متاسفانه خسارتهای فراوانی به مازندران و گلستان ‌وارد کرد فنی و حرفه ای مازندران هم وظیفه خود دانست تا در حد توان از لحاظ مالی و فیزیکی نقش پر رنگی را ایفا کند،وی در این خصوص ادامه داد: فنی و حرفه ای مازندران بیش از حدی که انتظار میرفت در کمک رساندن به سیل زدگان پیشرو بوده است و به جد بیش از سازمان مدیریت بحران در تمام حوزه ها اهم از تهیه و راه اندازی لوازم خانگی در حوزه های مالی، اقتصادی، عمرانی و تاسیساتی سیل زدگان را مورد حمایت قرار داد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در پایان با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید در کار خود خبره باشندگفت: متاسفانه شاهد عملکرد جزیره ای برخی فعالان اقتصادی در بخش های خصوصی می باشیم، این در حالی است که متولی این امر فقط فنی و حرفه ای استان می باشد.

وی افزود: با در اختیار قرار داشتن تام این امور از منابع و تجهیزات موجود باید بهره ی لازم را برد و از منابع اندک و‌محدود به میزان نیاز افراد توجه کرد تا بتوانیم اشتغال پایدار در راستای استاندارد شغلی جهانی دست یابیم.

تهیه و تنظیم: گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو