فعلا زود است درباره حضور بهداد سلیمی در المپیک صحبت کنیم

 

نسیم ورزش: رئیس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی می‌گوید سلیمی زیر نظر کمیته پزشکی ویژه تمریناتش را انجام می‌دهد، اما فعلا نمی‌توان درباره حضور او در المپیک صحبت کرد.

 

بهداد سلیمی

سیدمحمد بنی‌جمال درباره معاینات ورزشکاران المپیکی گفت: از دو ماه پیش معاینات ما از ورزشکاران شروع شده و تاکنون فدراسیون‌های وزنه‌برداری، شمشیربازی و تکواندو ورزشکارانشان را برای معاینه به فدراسیون پزشکی ورزشی فرستاده‌اند. معاینات کامل انجام شده و براساس نتایج اگر ورزشکاری به بررسی بیشتری نیاز داشته باشد این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا روزهای خاصی را برای معاینات ورزشکاران در نظر گرفته‌اید، اظهار داشت: در ابتدای شروع کار روز خاصی را در نظر گرفتیم، اما با توجه به درخواست فدراسیون و سرمربیان مبنی بر اینکه ممکن است در روزهای تعیین شده نتوانند به فدراسیون بیایند ما اعلام کردیم هر روزی که ورزشکاران بخواهند می‌توانند به فدراسیون بیایند. قرار است این هفته ورزشکاران کشتی آزاد، تیراندازی و قایقرانی به فدراسیون مراجعه کنند.

 رئیس کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه این مصاحبه درباره شرایط درمانی بهداد سلیمی وزنه‌بردار قهرمان المپیک و جهان، تصریح کرد: برنامه تمرینی سلیمی مشخص است. او زیر نظر کمیته مشخصی قرار دارد و تمریناتش را هم شروع کرده است. با این شرایط باز هم زود است درباره حضور او در المپیک اظهار نظر کنیم. جراحی زانو بسیار سنگین است و معمولا ورزشکارانی که از این ناحیه جراحی می‌کنند معمولا ۹ ماه از میادین دور هستند، اما سلیمی همکاری خوبی با فدراسیون پزشکی ورزشی داشته است.

 بنی‌جمال در پاسخ به این سوال که در بین مراجعه‌کنندگان مصدومیت جدی هم داشتید یا خیر، عنوان کرد: در همه رشته‌ها آسیب‌دیدگی بود، اما نامی از ورزشکار نمی‌برم. ما فیزیوتراپ در اختیار آنها قرار داده‌ایم تا شرایط‌شان بهبود پیدا کند. برخی از مراجعه‌کنندگان هم درخواست روانشناس داشتند. به عنوان مثال وقتی نتایج آنالیز را به فدراسیون وزنه‌برداری دادیم آنها اعلام کردند از همین حالا نیاز به روانشناس دارند.

 وی در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه درباره ویروس زیکا هم آموزش‌های لازم را به ورزشکاران المپیکی داده‌اید یا خیر، خاطرنشان کرد: ما چندین جلسه با مسئولان وزارت بهداشت داشته‌ایم و به فدراسیون‌ها هم گفته‌ایم اعزام‌های برون‌مرزی‌شان را با ما هماهنگ کنند، چرا که ویروس زیکا فقط در برزیل نیست و طبق گزارشاتی که داشته‌ایم این ویروس به اروپا و کشورهای شرق آسیا هم رسیده است. ما آمادگی داریم با پزشکان اعزامی به مسابقات برون‌مرزی جلسه گذاشته و اطلاعات لازم را درباره ویروس زیکا در اختیارشان قرار دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *