فعال شدن ۱۸ کلینیک دنداپزشکی مازندران در دولت یازدهم

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در اجرای بسته خدمات نظام سلامت ، ۱۸ کلینیک دنداپزشکی در این استان برای ارائه خدمات دهان و دندان راه اندازی شده است.

علوم پزشکی

قاسم جان بابایی روز یکشنبه در بازدید از کلینیک دندانپزشکی دولتی مازندران افزود : این کلینیک ها خدمات دندانپزشکی را با تعرفه های دولتی به دانش آموزان، خانوارهای شهری و روستایی ارائه می دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران پوسیدگی را مهم ترین علت بروز بیماری دهان و دندان در کودکان و بزرگسالان دانست و جلوگیری از پوسیدگی دندان را در کودکان از برنامه های الویت دار حوزه سلامت استان برشمرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرکردن شیار دندان و وارنیش فلوراید را از برنامه های اصلی اجرایی حوزه بهداشت دهان و دندان استان برای جلوگیری از پوشیدگی دندان در کودکان شش تا ۱۲ سال عنوان کرد.
وی افزود : در این استان برای گسترش فعالیت سلامت دهان و دندان ۵۰ عدد یونیت دندانپزشکی سیار راه اندازی و شیار دندان ۱۴۳ هزار تن از دانش آموزان پر شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که وارنیش فلوراید هم برای ۴۰۰ هزار نفر از کودکان به ویژه دانش آموزان مازندرانی انجام شد.
وارنیش فلوراید یکی از روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *