فعالیت ۱۲ داور رشته بوکس مازندرانی در سطوح ملی

رئیس هیأت بوکس مازندران گفت: مازندران دارای ۱۲ داور ملی رشته بوکس و ۱۲۰ داور درجه‌دار است.

 

 بوکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،پرویز نصیری در حاشیه هشتمین دوره مسابقات بوکس نوجوانان کشور اظهار کرد: در این دوره از مسابقات میزبان ۳۲ تیم از ۳۱ استان با ۲۱۱ بوکسور بودیم که سطح مسابقه از نظر کمی نسبت به هشت دوره گذشته بی‌نظیر و از نظر کیفی نیز فوق‌العاده بود.

وی با اشاره به انتقاد از عدم حمایت شرکت‌های فعال از ورزشکاران در مازندران، افزود: هیچ یک از شرکت‌های مازندران اسپانسر این مسابقه نشدند این در حالی است که شرکت کشت و صنعت هفت تپه خوزستان یک پنجم هزینه این مسابقه را تقبل کرد.

رئیس هیأت بوکس مازندران تصریح کرد: ورزش بوکس در رده ۲۲ ورزش پرخطر قرار دارد و خانواده‌ها نگاه مثبتی به این ورزش نداشته و بوکس را در اولویت انتخاب ده‌گانه ورزش برای فرزندان خود قرار نمی‌دهند اما می‌توان با جذب نونهالان بین سنین ۱۲ تا ۱۴ سال ورزشکاران خوبی از نظر کمی و کیفی داشت.

این مسؤول یادآور شد: در سال گذشته میزبان مسابقات رده سنی نوجوانان در ساری بودیم و امسال نیز میزبان مسابقات جوانان در بابل هستیم که نشان از توانمندی مازندران است.

نصیری با اشاره به اینکه کمیته استعدادیابی رشته بوکس در استان برای شناسایی و فعال کردن نونهالان تشکیل شد، ادامه داد: مازندران دارای ۱۲ داور ملی و ۱۲۰ داور درجه‌دار است.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۵۰۰ بوکسور در استان فعال هستند، افزود: برای بالا بردن سطح دانش مربیان این رشته با حضور ۱۲۰ داور جلسه هم‌اندیشی کلاس‌های آموزشی در فریدونکنار برگزار شد.  

رئیس هیأت بوکس مازندران گفت: مازندران جزو استان‌های پرجمعیت از نظر داشتن بوکسور است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *