فعالیت بیش از ۱۳ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در آمل

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان آمل از فعالیت بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت بیش از 13 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در آمل
 محمود نائیج در نشست با سرپرست هیئت بدمینتون مازندران و اعضای هیئت بدمینتون آمل اظهار کرد: هم‌اکنون ۴۵ رشته ورزشی با فعالیت مستمر هیئت‌ها در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند و برخی از این هیئت‌ها علاوه بر توجه به ورزش همگانی، در بخش قهرمانی نیز مدال‌آوری مطلوبی در میادین بین‌المللی، جهانی، آسیایی و المپیک داشتند.

وی افزود: در بسیاری از رشته‌های ورزشی آمل در تیم‌ ملی رده‌های مختلف دارای نفرات برتر و ملی‌پوش است که با جلب رضایت اعضای کادر فنی در بین برترین‌های کشور جای گرفتند.

نائیج با اشاره به اینکه توجه به ورزش از سوی خانواده‌ها در این شهرستان ویژه است، بیان کرد: تا پایان سال گذشته بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته در این شهرستان داشتیم که این آمار با ارائه بیمه ورزشی استخراج شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام اینکه تیم‌های زیادی در این شهرستان چه در ورزش گروهی تیمی و چه در ورزش انفرادی در لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارند، گفت: تیم بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولان آمل که سال گذشته به جایگاه سوم دست یافت به همراه تیم‌های بدمینتون که در لیگ برتر سوم شد و ووشو از رشته‌های ورزشی لیگ برتری هستند.

نائیج ادامه داد: در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور نیز رشته‌هایی نظیر دوومیدانی، بسکتبال، والیبال با تیم‌داری کاله جوان که با قهرمانی به لیگ برتر صعود کرد و تیم فوتسال بانوان توانستیم در این میادین نیز نماینده شایسته‌ای داشته باشیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل افزود: تاکنون در سال جدید نیز در رشته‌هایی همانند کاراته و بسکتبال ورزشکاران زیادی از این شهرستان به اردوی رده‌های مختلف تیم ملی دعوت شدند.

این مسئول کسب رده سوم تیم بدمینتون آمل در لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور را در نخستین حضورش در این رقابت‌های حرفه‌ای بسیار ارزشمند و مهم دانست و بیان کرد: این مهم با همکاری و تعامل همه مسئولان بدمینتون و ورزش در این شهرستان حاصل شد.

نائیج آمل را شهر ورزشی دانست که در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن با درخشش قاسم رضایی کشتی‌گیر فرنگی‌کار تیم ملی کشورمان در وزن ۹۶ کیلوگرم، مدال طلای جهان را به نام خود ثبت کرده و نام ایران را در معتبرترین و برترین میدان ورزشی دنیا بلند آوازه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *