فعالیت ناجیان غریق در ۴۰۰ کیلومتر ساحل مازندران

 نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در مانور نمادین طرح دریا گفت:حدود ۴۰۰ کیلومتر در مازندران ساحل داریم که ناجیان مشغول فعالیت از این ساحل هستند.

مانور نمادین طرح دریا

حبیب حسین‌زادگان در بازدید از ساماندهی طرح‌های دریای مازندران در ساری اظهار کرد: در سال ۹۳، نسبت به سال قبل از آن ۵۲ درصد کاهش تلفات داشتیم و در این رابطه نیز، ۶ هزار و ۶۷۰ نفر نجات یافتند.

وی اضافه کرد: ۴۷۸ کیلومتر ساحل در مازندران داریم که به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و جاذبه‌های تفریحی و توریستی موجود در این استان، سالانه حدود ۲۰ میلیون مسافر وارد آن می‌شوند که بیشتر از دریا استفاده می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۳۲ ناجی غریق در مازندران و به‌کارگیری ۶۶۴ نفر از آنها در طرح دریا، افزود: به صورت میانگین ۱۴ هزار نفر روز نیروی هلال‌احمر نیز در سواحل مازندران مستقر هستند و برای امسال تعداد ناجیان غریق خانم از ۱۷۰ به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است

این مسئول بیان کرد: حدود ۴۰۰ کیلومتر ساحل مازندران که ۸۰ درصد نقاط حادثه‌خیز هستند که حدود ۱۰۰ طرح ساماندهی شده را داریم، البته آمارها نشان‌دهنده وقوع بیشترین تلفات در خارج از طرح‌ها است که استفاده از تجهیزات می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه استان در بخش سواحل، سرویس‌هایی در حد ملی ارائه می‌دهد، افزود: باید امکانات و ایده‌آل‌هایی در سطح ملی داشته باشیم تا بتوانیم میزبانی خوبی از مهمانان داشته باشیم و آمار تلفات نیز کاهش یابد.

در ادامه قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه برای بهره‌مندی کامل مردم از دریا برنامه‌ریزی شده است، افزود: متولی اصلی دریا و طرح ساماندهی دریا با وزارت کشور و سازمان عمران سواحل است.

مرتضی میرباقری ساماندهی خدمات قابل ارائه در سواحل و دریاها در دولت یازدهم مطرح و بررسی شد تا اینکه ۲۶ میلیارد تومان برای این موضوع اعتبار تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه در سطح استان‌های شمالی کشور اقبال مردم به حضور در مازندران ۵۰ درصد افزایش داشته و در عین حال تلفات ناشی از دریا نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

قائم‌مقام وزیر کشور افزود: با هماهنگی شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی شهر، بخش‌های فرهنگی و نهادهای عملیاتی امسال نیز برای افزایش ورود و اقبال گردشگران به مازندران و همه استان‌های شمالی کشور برنامه‌ریزی شده است.

در بازدید و ساماندهی طرح دریا علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مرتضی میرباقری قائم مقام وزیر کشور، حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان، جواد واحدی فرماندار ساری، علی شادمان مدیرکل امور اجتماعی استانداری،حسین دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان ساری، ابوالفضل خواجه وندی رئیس هیئت نجات غریق استان و ….نیز  حضور داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *