فضای ورزشی دانشگاههای علوم پزشکی از استاندارد دانشگاهی کمتر است

 

نسیم ورزش: رئیس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : سرانه فضای ورزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور کمتر از میانگین دانشگاهی و استاندار تعریف شده ، است .

 

مهدی مقدم منش در نخستین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در فرح آباد ساری سرانه فضای ورزشی برای هر دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی را حدود یک متر مربع اعلام کرد.
وی گفت : این در حالیست که سرانه استاندارد فضای ورزشی دانشگاهی حدود ۲٫۵ متر مربع است.
مقدم منش در مجموع سرانه فضای ورزشی دانشگاهها را ضعیف توصیف کرد ولی گفت که در دانشگاه علوم پزشکی این موضوع نمود بیشتری دارد.
وی علت پائین بودن سرانه فضای ورزشی دانشگاهی را نبود سرفصل اعتباری مشخص برای آن دانست و افزود که بودجه مورد نیاز برای فراهم آوردن سرانه ورزشی از سرفصل های فرهنگی تامین می شود.
مقدم منش در باره کمتر بودن سرانه فضای ورزشی دانشگاههای علوم پزشکی نیز گفت که علت این وضعیت جدا شدن این دانشگاه از وزارت علوم بود که سبب شد تا رسیدن به حد استاندارد راه درازی در پیش داشته باشد.
دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۶۵ از وزارت علوم جدا و به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ملحق شدند.
رئیس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت گفت : فضای ورزشی که هم اکنون در اختیار دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور وجود دارد، بیشتر پس از جدایی این دانشگاهها از وزارت علوم ساخته شده است .
وی افزود : در شرایط فعلی در هر یک از ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور حداقل یک فضای ورزشی برای دانشجویان وجود دارد.
مقدم منش گفت : فعالیت ورزشی در دانشگاههای علوم پزشکی بخصوص ورزش های خوابگاهی رونق خوبی دارد و روسای تربیت بدنی در دانشگاه ها باید رشته های ورزشی خوابگاهی همانند فوتبال دستی و سایر رشته هایی را که قابلیت کار در خوابگاه دارد ، تقویت کنند.
وی بدون اشاره به میزان اعتبار مصوب برای ورزش دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور اظهار داشت : بودجه مصوب برای دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی به طور کامل پرداخت شده است.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون افزون بر ۱۸۰ هزار دانشجو در ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال تحصیل هستند. درحال حاضر حدود ۱۲ رشته ورزشی هم در دانشگاههای علوم پزشکی سراسرکشور در قالب قهرمانی و همگانی رونق دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *