فروش خوب فیلم محمد رسول‌الله ص در سینماهای شهرستان‌ها

نسیم ورزش: در شرایطی که همزمان با هفته آخر شهریورماه و موعد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها فاز دوم اکران فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» آغاز می‌شود، از فردا ۴۲ سالن در شهرهای بدون سینما فیلم تازه مجید مجیدی را برای علاقه‌مندان به نمایش می‌گذارند.

 

 محمد رسول‌الله(ص) در ۳هفته اکران مرز فروش ۴میلیارد تومان را پشت سر گذاشته و سهم شهرستان‌ها از این میزان فروش بیش از تهران است. فیلم در حال حاضر در ۴۰سینمای تهران و ۸۹سینمای خارج از پایتخت روی پرده است و انتظار می‌رود با افزوده شدن ۴۲سینمای دیگر و گسترده‌تر شدن نمایش در فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، فروش آن روندی رو به بالا داشته باشد.

 

«دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان که به سرگروهی کورش به نمایش عمومی درآمده، در تهران به فروش میلیاردی رسیده است. این فیلم عاشقانه در مدت ۴۴روز اکران با در اختیار داشتن ۱۸سالن سینما در تهران یک میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان فروخته و فروش آن در ۲۵سینمای شهرستان‌ها به مرز ۷۵۰میلیون تومان رسیده است. دوران عاشقی به‌احتمال فراوان تا پایان تابستان وارد باشگاه فیلم‌های ۳میلیاردی می‌شود.

 

«قندون جهیزیه» علی ملاقلی‌پور هم با توجه به جنجال‌ها و حاشیه‌های این فیلمساز جوان توجه مخاطبان را به‌خود جلب کرده و در آستانه ثبت رکورد میلیاردی است. گرچه انتظار می‌رود در یکی‌دو هفته آینده از تعداد سینماهای آن کاسته شود. قندون جهیزیه بعد از ۳۰روز با داشتن ۱۸سینما در تهران و ۱۵سالن در شهرستان‌ها در مجموع ۸۹۰میلیون تومان فروخته و قرار است «۳۶۰درجه» نخستین فیلم بلند سام قریبیان جایگزین آن در گروه زندگی شود.

 

«مردن به وقت شهریور» به کارگردانی هاتف علیمردانی در ۴۲روز نمایش ۹۰۵میلیون تومان در تهران و ۴۹۰میلیون تومان در شهرستان‌ها فـــروخته و تعــداد سینماهـــای نمایش‌دهنده آن ۶۷سالن است. اکران این فیلم تا مهرماه ادامه می‌یابد و پس از آن «شیفت شب» نیکی کریمی روی پرده می‌رود. «مزار شریف» عبدالحسن برزیده هم که از چهارشنبه گذشته در گروه استقلال به نمایش عمومی درآمده، در ۳روز حدود ۱۰میلیون تومان در ۱۸سینمای تهران فروخته است.

 

با پایان هفته سوم شهریور، اکران «خداحافظی طولانی» فرزاد موتمن با یک شکست تجاری به پایان می‌رسد و پس از آن «دلتنگی‌های عاشقانه» به کارگردانی رضا اعظمیان روی پرده می‌رود. در گروه هنر و تجربه هم در هفته پایانی شهریور ۲۰فیلم نمایش دارند که «روغن مار» علیرضا داوودنژاد، «خاکستر و برف»، «تاج‌محل»، «اشیاء از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» نرگس آبیار، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» شهرام مکری و… از آن جمله‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *