فرنگی کاران جوان به دنبال تکرار عنوان قهرمانی جهان

نسیم ورزش : فرنگی کاران جوان به دنبال تکرار عنوان قهرمانی جهان / رقابت های کشتی فرنگی جوانان جهان از امروز (دوشنبه) در شهر تراناوا اسلواکی آغاز می شود و فرنگی کاران ایران امید زیادی برای تکرار قهرمانی سال ۲۰۱۷ دارند.

فرنگی کاران جوان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ رقابت های کشتی قهرمانی جوانان جهان از ۲۶ شهریور تا اول مهر در شهر ترناوا کشور اسلواکی برگزار می شود و کشتی گیرانی از ۴۲ کشور در این پیکارها حضور دارند. رژیم صهیونیستی تنها یک ورزشکار در وزن ۶۷ کیلوگرم دارد که تهدیدی برای نمایندگان کشورمان نخواهد بود.
تیم ایران با ترکیب پویا ناصرپور (۵۵ کیلوگرم)، علیرضا نجاتی (۶۰ کیلوگرم)، بهرام معروف خانی (۶۳ کیلوگرم)، یوسف حسینوند (۶۷ کیلوگرم)، امیر کاویانی نژاد (۷۲ کیلوگرم)، شایان عفیفی (۷۷ کیلوگرم)، حسین فروزنده (۸۲ کیلوگرم)، محمدهادی ساروی (۸۷ کیلوگرم)، وحید دادخواه (۹۷ کیلوگرم) و امین میرزازاده (۱۳۰ کیلوگرم) در یک سفر سخت و طولانی از طریق کشور اتریش و با اتوبوس از شهر وین به تراناوا اسلواکی رسیدند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۷ با سه مدال طلای پویا دادمرز، کرامت عبد ولی و امین کاویانی نژاد در وزن های ۵۰، ۶۰ و ۶۶ کیلوگرم، یک مدال نقره آرمان علیزاده در وزن ۸۴ کیلوگرم و یک مدال برنز امین میرزازاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم و با کسب ۵۸ امتیاز برای نخستین بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.
از تیم سال گذشته اکنون امین کاویانی نژاد و امین میرزازاده همراه تیم جوانان عازم اسلواکی شده اند.
تیم کشتی فرنگی جوانان برای نخستین مرتبه از سال ۲۰۰۱ و در تاشکند ازبکستان در این مسابقات حضور یافت که در آن سال با مدال طلای مجید رمضانی و مسعود هاشم زاده و برنز حسن حیدری بعد از روسیه و ترکیه در جایگاه سوم قرار گرفت.
فرنگی کاران جوان تاکنون در ۱۵ دوره این رقابت ها حضور یافته اند که تنها قهرمانی این تیم در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۷ در فنلاد رقم خورد و سه مرتبه نیز در سال ۲۰۰۹ آنکارا، ۲۰۰۷ استانبول و ۲۰۰۵ لیتوانی ایران نایب قهرمان و طی سال های ۲۰۰۱ ازبکستان، ۲۰۰۷ چین، ۲۰۱۰ مجارستان، ۲۰۱۳ بلغارستان و ۲۰۱۶ فرانسه تیم ایران پنج مرتبه در جایگاه سوم قرار گرفت.
بدترین نتیجه فرنگی کاران در سال ۲۰۰۳ ترکیه رقم خورد که ایران با تک مدال طلای حمید باوفا سرمربی فعلی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در رده دهم جهان قرار گرفت.
در رقابت های جهانی سال ۲۰۰۵ ولینوس لیتوانی بود که حمید سوریان با کسب مدال طلای جوانان جهان مدال آوری خود را آغاز کرد و پس از آن در رده بزرگسالان با کسب ۶ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک خود را به عنوان یکی از نوابغ جهان معرفی کرد. محمد بنا در آن زمان سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان بود.
قاسم رضایی دیگر طلایی المپیک ایران نیز در همین مسابقات مدال نقره گرفت.
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۸ جهان دیروز با قرعه کشی وزن های ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم آغاز و مسابقات از ساعت ۸:۳۰ امروز (دوشنبه) به وقت محلی آغاز خواهد شد.
این رقابت ها بر اساس قوانین اتحادیه جهانی در ۲ روز در هر وزن برگزار می شود به طوری که رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست روز سه شنبه برگزار خواهد شد.
مسابقات پنج وزن دوم یعنی ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم نیز روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو