فرماندار ساری پاسخگو باشد؛ وقتی آقای بخشدار تلفن را روی خبرنگار قطع می کند/به قلم:رضا وریجی

اختصاصی پرش: رسالت رسانه اطلاع رسانی و پیگیری مطالبات مردم است که در همین راستا هم با مسئولین ذیربط ارتباط برقرار می شود.یکی از وظایف مسئولین نحوه صحیح برخورد با این رسانه ها است تا بتوانند عملکرد آنان را به جامعه اطلاع رسانی کنند.رسانه ها همیشه شاهد رفتار های خارج از عرف از سوی برخی مسئولین بوده اند که نحوه صحیح برخورد با رسانه را درک نکرده اند. رویکرد اصلی رسانه انتشار اخبار،پیرامون ادارات،نهاد ها،ارگان های دولتی و …. است که در مقابل،مسئولین باید همکاری لازم را با رسانه انجام دهند یا حداقل برخورد مناسبی را با خبرنگاران رسانه های مختلف صورت دهند.

رسانه ها بعنوان نمایندگان اقشار مختلف جامعه پیگیر مطالبات بحق مردم می باشند و مسئولین باید در اینخصوص به رسانه ها پاسخگو باشند.

در همین روزهای اخیر هم شاهد رفتار نسنجیده بخشدار یکی از بخش های شهرستان ساری با خبرنگار یک رسانه بوده ایم. خبرنگار  مربوطه در نظر داشت برای پیگیری مشکلات مردم روستاهای آن بخش با بخشدار گفتگوی خبری صورت دهد با برخورد نا متعارف و نا پسند این مقام مسئول روبرو شده است.

استاندار مازندران در جلسات متعدد درخصوص نقش محوری رسانه ها در جهت توسعه استان تاکید کرده است و  پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی به رسانه ها را بخشی از وظایف مهم مسئولین مازندران قلمداد کرده است.

 همچنین انتظار می رود فرماندار شهرستان ساری که همواره ارتباط خوبی با اصحاب محترم رسانه داشته با جدیت این موضوع را پیگیری کند تا دیگر شاهد اتفاقات اینچنینی در شهرستان ساری نباشیم. چنین برخور غیر مسئولانه با اصحاب رسانه سبب نابودی جامعه مطبوعات را بهمراه خواهد داشت و سبب تعلل در اطلاع رسانی فعالیت های صورت گرفته در سطح شهرستان ساری خواهد شد.

گروه رسانه ای پرش این رفتار خارج از چهارچوب و ناپسند بخشدار را به شدت محکوم می کند و خواستار رسیدگی مسئولین ارشد به این موضوع می باشد.

رسانه های مازندران نقش مهمی در موفقیت و دستاورد های حوزه های مختلف استان ایفا می نمایند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو