فرماندار جویبار: موانع پیشرفت واحدهای صنعتی برداشته میشود…

اختصاصی پرش: فرماندار شهرستان جویبار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هفته نامه پرش گفت:در طی ۹ ماه حضور در فرمانداری شهرستان جویبار سعی بر ورود در حوزه های مختلف و حائز اهمیت این شهرستان نمودیم.

به گزارش گروه رسانه ای پرش سیدی علی اسد  در ادامه افزود:  در بخش صنعت و تولید با توجه به بیانات و پیش بینی های مقام معظم رهبری در سالهای اخیر مبنی بر اینکه کشور دچار مشکلات اقتصادی خواهد شد و باید از کالای ایرانی حمایت شود ، تمرکز را بر روی کارخانه های تولیدی که در شهرک صنعتی جویبار هستند قرار دادیم.

وی گفت: در جلسات متعددی مشکلات را در بخش تولید شناسایی و در جهت رفع این موانع و مشکلات قدم برداشته و در همین راستا با حضور استاندار طی جلسه ای با صاحبان کارخانه های شهرک صنعتی جویبار

به این نتیجه رسیدیم تا ستاد رفع موانع تولید شهرک صنعتی را در ماه رمضان تشکیل دهیم.

اسد خاطر نشان کرد: یکی از تهدید هایی که در اواخر سال گذشته با آن رو به رو شدیم  حادثه سیل در جویبار بود که در این زمینه نیز سعی بر انجام طرح لای روبی انهار درجه سه و چهار را آغاز و تا  ۶۰ کیلومتر از انهار را لای روبی کنیم. وی افزود: مهمترین لای روبی، رودخانه سیاهرود است که پس از مدتها لای روبی آن شروع شده است.

اسد در رابطه با معضل تأمین آب کشاورزی جویبار با اشاره به این نکته که سیل اخیر موجب آب گیری کامل سد های بالا دست شده است گفت: ضرورت ایجاد احداث آب بندان های جدید در دستور کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در دهه فجر سال گذشته توانستیم دو آب بندان به مساحت های ۷ و ۲۲ هکتار را در دو نقطه از شهرستان جویبار کلنگ زنی کنیم و هشتاد و پنج درصد بودجه احداث را از جانب دولت و پانزده درصد باقی مانده به همت اهالی این روستا را تأمین کنیم.

فرماندار شهرستان جویبار در ادامه موضوع احداث آب بندان های شهرستان جویبار با ذکر این نکته یادآور شد ، شهرستان جویبار دارای دو هزار پانصد هکتار آب بندان است و این مساحت میتواند فرصت مناسبی برای پرورش ماهی و ذخیره سازی آب باشد.

اسد فرماندار جویبار در ادامه عملکرد فرمانداری شهرستان جویبار به برگزاری جشنواره گل نرگس که در دی ماه سال گذشته برای به نمایش گذاشتن ظرفیت کشاورزی شهرستان  به مرحله اجرا در آمد و استقبال خوبی نیز از این جشنواره شده است اشاره کرد.

همچنین وی در رابطه پروژه های راه سازی جویبار گفت: پروژه هایی در دست اقدام است از جمله: پروژه پل تاریخی سیکا پل که چندین سال است به حال خود رها شده است. همچنین ، پروژه تعریض محور جویبار – قائمشهر و پروژه روکش آسفالت محور ساری_پهناب_لاریم را شروع کرده و با توجه به مشکلات تأمین منابع، سعی نمودیم هیچ یک از پروژه ها متوقف نشود.

فرماندار شهرستان جویبار و رئیس شورای تأمین شهرستان در رابطه با موضوع فرهنگی نیز به این نکته اشاره کرد : در هیچ زمانی نمیتوانیم با دستور دادن ،فرهنگی را در بین مردم نهادینه کنیم و این امر کمک مردم مخصوصا مسئولین را می طلبد چرا که نگاه های جامعه امروزی به سمت مسئولین است که در واقع خادمین مردم هستند ، در ابتدا باید خود پایبند به این فرهنگ ها باشیم تا مردم جامعه نیز به آنها پایبند باشند.

فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان جویبار سید علی اسد در انتها با بیان اینکه جویبار دارای پتانسیل های بسیار زیادی در اکثر زمینه ها است گفت:  با کمک رسانه ها و افکار عمومی میتوان قدم های مثبتی در راستای پیشبرد اهداف  جویبار برداشت./ محمدرضا فولادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو