فرح آباد بستر مناسبی برای توسعه ورزش های ساحلی

اختصاصی پرش/ علی اکبر حسنی: فرح آباد بستر مناسبی برای توسعه ورزش های ساحلی/ امروزه گردشگری به عنوان یکی از مهمترین و پویاترین فعالیت ها در جهان مطرح است، به طوری که شمار گردشگران و میزان اشتغال زایی آن در سطح جهانی پیوسته رو به افزایش است.

فرح آباد بستر مناسبی برای توسعه ورزش

یکی از انواع گردشگری، گردشگری ساحلی است. مناطق ساحلی یکی از پربارترین و پویاترین منابع اکولوژیکی و بستر فعالیت های عظیم اقتصادی و اجتماعی در جهان به شمار می رود.

از طرفی اهمیت به ورزش وسلامتی جایگاه ویژه ای در این صنعت به خود گرفته است. در ضمن امروزه ورزش های آبی برای رشد گردشگری کارساز خواهد بود و یکی از راه هایی خواهد بود که به جهت جذابیت، هیجان و سلامتی جایگاه تازه ای به خود گرفته است.

مازندران با داشتن ۴٨٧کیلومتر نوار ساحلی میتواند نقش بسزایی در رشد و توسعه ورزش های ساحلی و دریایی ایفا کند.

شهر فرح اباد با داشتن ١۵کیلومتر ساحل دل انگیز ماسه ای،مرداب بسیار وسیع چندین هکتاری و چشم نواز در کنار سواحل دریا همانند نگینی درخشان در شمال شهرستان ساری میدرخشد، این فضای بکر، زیرساخت های طبیعی برای ترویج و توسعه ورزش های ساحلی و دریایی را داراست.

البته در سالهای اخیر در رشته فوتبال ساحلی شاهد حضور چند ملی پوش از شهر تاریخی فرح اباد بوده ایم، و در فصل جدید لیگ دسته اول کشور شاهد حضور تیم شهروند فرح آباد خواهیم بود که همه این عناوین  بیانگر پتانسیل بالا در ورزش های ساحلی و دریایی  این خطه از ساحل دریای خزر میباشد.

از این رو همکاری و تعامل دستگاههای مربوطه جهت فرهنگ سازی،ترویج و توسعه ورزش های ساحلی و دریایی میتواند سبب رشد اقتصادی وصنعت توریسم ورزشی در استان و کشور باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو