فرانسه قهرمان لیگ جهانی والیبال شد

 

نسیم ورزش: تیم ملی والیبال فرانسه با شکست صربستان در دیدار نهایی، عنوان قهرمانی لیگ جهانی والیبال را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ که از روز شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با دیدار پرتغال و هلند در سطح دو آغاز شده بود، با پایان دیدار دو تیم فرانسه و صربستان، پس از ۶۴ روز رقابت به پایان رسید.

 

در دیدار نهایی لیگ جهانی که به میزبانی برزیل در شهر ریودوژانیرو برگزار شد، دو تیم فرانسه و صربستان در یکصد و هفتاد و چهارمین مسابقه لیگ جهانی امسال به مصاف یکدیگر رفتند.

 

تیم ملی والیبال فرانسه در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر۲۳ صربستان را شکست داد و قهرمان بیست و ششمین دوره لیگ جهانی والیبال شد.

 

ملی‌پوشان فرانسه در این مسابقه که هجدهمین مسابقه آنان در لیگ جهانی امسال محسوب می‌شد، هفدهمین پیروزی و قهرمانی را جشن گرفتند. تنها شکست فرانسه برابر آمریکا در سومین روز دور مقدماتی مرحله نهایی صورت گرفته بود.

 

تیم ملی والیبال فرانسه که در دور مقدماتی سطح دو، ۱۲ پیروزی برابر تیم‌های ژاپن، جمهوری چک و کره جنوبی (هر تیم چهار پیروزی) به دست آورده بود، در مرحله نهایی سطح دو نیز در دو مسابقه تیم‌های آرژانتین و بلغارستان، میزبان این مرحله را شکست داد.

 

این تیم در مرحله نهایی لیگ جهانی نیز موفق به شکست برزیل، لهستان و صربستان شد تا با کسب عنوان قهرمانی جایزه یک میلیون دلاری قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

 

در دیدار رده‌بندی نیز تیم ملی والیبال آمریکا موفق به شکست سه بر صفر لهستان شد و مقام سومی را از آن خود کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو