فدراسیون تیراندازی با چالش نداشتن یک مربی خبره دست و پنجه نرم می کند

لازلو سوچک سرمربی تیم ملی تفنگ ایران هفته گذشته با پایان قرارداد خود با فدراسیون تیراندازی، تهران را ترک کرد تا این رشته ورزشی از این پس با چالش نداشتن یک مربی خبره هم دست و پنجه نرم کند.

 

فدراسیون تیراندازی

 

مربی مجارستانی تیم ملی تیراندازی ایران از هفت سال پیش هدایت تفنگداران زن و مرد ایرانی را به عهده گرفت و به گفته مسئولان فدراسیون تیراندازی ایران توانست برنامه های فدراسیون را در مسیر کسب موفقیت در این رشته ورزشی طی کند.
خروج لازلو از ایران درحالی اتفاق افتاده است که هفته آینده مه لقا جام بزرگ، الهه احمدی و حسین باقری سه تفنگدار ایران قرار است به مسابقات فینال فینالیست ها در ایتالیا اعزام شوند.
سرمربی مجارستانی سابق تیم ملی تیراندازی ایران البته هنگام خروج از ایران به تعدادی از ملی پوشان که وی را بدرقه می کردند قول داد در زمان مسابقات فینال فینالیست ها در ایتالیا خود را به محل مسابقات می رساند و شاگردان سابقش را همراهی خواهد کرد.
تیراندازان ایرانی برای حضور در المپیک های لندن و ریو توانستند به ترتیب با کسب سه و پنج سهمیه بدون استفاده از وایلد کارت در رقابت ها این رشته شرکت کنند و اکنون همه انتظار دارند تیراندازی در سومین حضور بدون وایلدکارت خود در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، به لحاظ کیفی و کمی حضور قدرتمندانه ای را به نمایش بگذارند اما با قطع همکاری لازلو و مشکلاتی که امروز فدراسیون تیراندازی با آن دست به گریبان است، تحقق این هدف کمی سخت به نظر می رسد.
برای حضور قدرتمند در المپیک لازم است از هم اکنون برنامه ریزی گسترده ای صورت گیرد و حضور در رقابت هایی چون فینال فینالیست ها در ایتالیا و دیگر رقابت های بین المللی، می تواند در ارتقای تجربه و دانش تیراندازان ایرانی نقش موثری ایفا کند و آنان را برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کند.
«رضا کوچک زاده» دبیر اجرایی فدراسیون تیراندازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آماده سازی ملی پوشان برای حضور در رقابت های بین المللی و المپیک مهم ترین دغدغه مدیران فدراسیون تیراندازی است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات بیشتر به این فدراسیون بخش عمده ای از مشکلات مرتفع شود.
وی در خصوص وضعیت قرارداد سرمربی مجارستانی تیم ملی افزود: قرار داد لازلو سوچک ۳۱ شهریورماه پایان یافت و وی حدود ۲۰۰ هزار دلار از مبلغ مطالبات خود را تاکنون دریافت کرده است.
دبیر اجرایی فدراسیون تیراندازی گفت: طبق توافق فدراسیون و سرمربی تیم ملی، قرار شد مابقی طلب سوچک در سه قسط پرداخت شود و در صورتی که فدراسیون تیراندازی در زمان های توافق شده بدهی خود را به وی بپردازد، او نیز بخشی از طلبش را که شامل تاخیر فدراسیون در پرداخت حقوق و پاداش وی می شود، ببخشد.
کوچک زاده افزود: علاوه بر توافق درخصوص قرارداد قبلی وی، مقرر شد پس از یک دوره کوتاه، بار دیگر با این مربی در خصوص ادامه همکاری با فدراسیون تیراندازی توافق شود.
وی گفت: فدراسیون تیراندازی به دلیل مشکلات مالی به همکاری به صورت پاره وقت با این مربی علاقمند است و «سوچک» نیز به ظاهر موافق این شیوه همکاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو