فدراسیون بدمینتون از تغییرات فدراسیون جهانی بهره برده است

 

نسیم ورزش: سرمربی تیم ملی رده‌های پایه بدمینتون ایران از برگزاری نخستین مرحله اردوی تیم‌های ملی بدمینتون رده سنی امید، جوانان و نوجوانان در مشهد خبر داد.

مرتضی ولی دروی

  مرتضی ولی‌دروی در شهرستان آمل، اظهار کرد: تیم‌های ملی بدمینتون کشورمان در سال ۹۴ روزهای پرکار را سپری کردند.

وی افزود: سال جاری اردوهای زیادی برای بدمینتون‌بازان کشور برگزار شد و شاهد اعزام‌های فراوان خارج کشور و حضور در کمپ‌های آسیا بودیم.

سرمربی تیم ملی رده‌های پایه بدمینتون ایران ادامه داد: در سهمیه کمپی امیر جباری و مهدی انصاری در چندین اردو شرکت داشتند و از تیم توسعه بدمینتون آسیا به تیم استعدادیابی المپیک بدمینتون در آسیا ارتقا پیدا کردند.

این مربی با اشاره به اینکه برای بدمینتون‌بازان ایرانی همانند امیر جباری طی شرکت در کمپ‌های آسیا و با توجه به پشت سر گذاشتن اردو و کسب امتیازات لازم، برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: این ورزشکار می‌تواند با حمایت مسئولان فدراسیون بدمینتون آسیا راهی المپیک ۲۰۲۰ شود.

ولی‌دروی با بیان اینکه در المپیک ۲۰۱۶ ریو امیدواریم در بخش آقایان و بانوان به یک سهمیه در هر بخش دست پیدا کنیم، خاطر نشان کرد: سروش اسکندری، فرزین خان‌جانی، نگین امیری‌پور و ثریا آقایی با پشت سر گذاشتن مسابقات جهانی و بین‌المللی از شانس‌های حضور در المپیک هستند.

وی با اشاره به اینکه پس از پایان لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور مرحله نخست اردوهای تیم ملی آغاز شد، تصریح کرد: این اردوها از ۱۷ اسفند امسال به مدت یک هفته در مشهد مقدس برگزار شد.

ولی‌دروی با اعلام اینکه این اردو در رده سنی امید، جوانان و نوجوانان ملی بدمینتون برگزار شد، بیان کرد: در این اردو ۱۰ نفر از بدمینتون‌بازان کشور حضور داشتند که تا ۲۲ اسفند کار تمرین را پشت سر گذاشتند البته چهار نفر در این بین از رده‌ امید بودند.

سرمربی تیم ملی رده‌های پایه بدمینتون ایران بیان کرد: نخستین مرحله اردوی بدمینتون‌بازان برای آمادگی بیشتر در بازی‌های بین‌المللی جام فجر برگزار شد که مسابقات جام فجر اردیبهشت سال آینده در ایران برگزار می‌شود.

این مربی افزود: مرحله دوم اردوها از بیستم فروردین سال آینده در آذربایجان غربی آغاز شده و روند اردوها تا مسابقات بین‌الملی فجر ادامه دارد.

ولی‌‎دروی با اعلام اینکه بیست‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر سال گذشته در تهران برگزار شد، تصریح کرد: بیست‌وششمین دوره رقابت‌ها به جای بهمن ماه امسال در اردیبهشت سال آینده به دلیل تداخل این رویداد با مسابقات امتیازگیری المپیک بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۱۳۹۵ دو بار رقابت‌های بین‌المللی فجر در ایران برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر اردیبهشت ماه آینده این مسابقات در بهمن ۹۵ هم برگزار می‌شود البته فدراسیون بدمینتون از تغییرات فدراسیون جهانی بهره کافی برده است.

ولی‌دروی با اعلام اینکه بیست‌وششمین دوره دوره رقابت‌های بین‌المللی فجر ۱۶ اردیبهشت ۹۵ در تهران بر پا می‌شود، خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی فجر در رنکینگ جهانی دارای سهمیه است و هر فردی که در آن شرکت کند به رنکینگ دست پیدا می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *