فخاری: ۳۳پایگاه ثابت با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی در ایام نوروز

اختصاصی نسیم ورزش : غلام علی فخاری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران گفت: استان مازندران هرساله برای ارائه خدمات در ایام نوروز در دو حوزه کاری فعالیت میکند و خدمات را به مسافران ارائه میدهد که شامل:حوزه امداد و نجات می باشد که وظیفه آن امداد و نجات، اسکان اضطراری،درصورت ماندن تغذیه اضطراری و انتقال مصدومین و مجروحین به مراکز درمانی و ارائه خدمات درمانی حداقلی و توضیح شرایط زیستی است.

فخاری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ؛ درمازندران ۳۳ پایگاه ثابت در حال فعالیت می باشند که بصورت شبانه روزی خدمت رسانی میکنند ولی درایام نوروز این پایگاه ها تجهیز شده و در کنار آن ۲۳ پست موقت راه اندازی می شود. وی افزود:این پایگاه ها بیشتر در محور های پرخطر و در ساعات مشخصی باهماهنگی اورژانس و پلیس خدمت برپا می شود و خدمت رسانی میکنند.

فخاری تصریح کرد: افرادی که دراین پایگاه ها حضور دارند امدادگر های آموزش دیده می باشند که باید دوره بازآموزی را گذرانده تا بروز شوند، تعداد این افراد حدود ۱۵۰۰ نفر خواهد بود که تا کنون ۱۰۰۰ نفر از آنها  امدادگران و نجاتگران آموزش دیده و ۱۳۰ نفر از همکاران می باشند که در نقاط مختلف مستقر می شوند.

شایان ذکر است : این نیرو های تعلیم دیده و آماده همکاری لازم را با نیروی پلیس و راهور و اورژانس انجام میدهند تا بتوانند خدمات به موقع و مناسب را به مسافرین ارائه دهند.

معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران خاطر نشان کرد: در مازندران ۱۵ خودروی ست نجات پیشرفته تهیه کردیم که وظیفه رهاسازی فرد محبوس درون خودرو را در شرایط سخت به عهده دارند، بعضا درهر پایگاه یک آمبولانس با تجهیزات کامل حضور دارد.

غلام علی فخاری اشاره کرد: حوزه دوم در بخش جوانان می باشد که عملکردشان در بحث فرهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی به مسافرین نورزی،آدرس بیمارستان ها و مراکز درمانی ، معرفی جاذبه های گرشگری و دیدنی است و پست اسکان موقت برای مسافرین داریم تا اگر کسی حین سفر با مشکل مواجه شد بتواند تا ۲۴ ساعت در آنجا بماند، برای این کمپ های خیمه نماز و کلبه کودک طراحی شده است،اجرای نمایش هایی برای به تصویر در آوردن آداب و رسوم منطقه ها است.

فخاری بیان کرد: تعداد این پست ها جمعا ۴۷ تا و یک مرکز برای کنترل تمامی آنها وجود دارد، ۳۱کلبه کودک و ۲۵ خیمه نماز و تعداد زیادی  بروشور و نقشه هر شهر به مسافرین داده میشود و حدود ۱۰۰هزار جلد بروشور برای طرح نوروز وجود دارد.

در پایان فخاری گفت: جوانان آموزش دیده در این پست ها حضور دارند که ازجمله طرح های ابتکاری این جوانان میتوان به طرح سحاب (سامانه حرکت های امدادی و بشر دوستانه) و پاکسازی محیط و ایستگاه صلواتی اشاره کرد و  طراحی اپلیکیشن رسام را که تمام اطلاعات لازم برای مسافرین این استان میتوانند دریافت کنند، این اپلیکیشن آدرس جاذبه های گردشگری و مناطق درمانی و پایگاه های امداد و نجات و حتی اداب و رسوم منطقه و موسیقی محلی را درخود دارد.

بیش از ۱۷۰۰ نفر از جوانان ما در قالب پست های نوروزی خدمت خواهند کرد این پست ها بصورت ۱۲ تا۱۵ ساعته هست و شبانه روزی نیست. تهیه و تنظیم:گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو