فاجعه در بهداشت و درمان مازندران ؛ چشمِ اَلکی!

اختصاصی پرش:  فاجعه در بهداشت و درمان مازندران ؛ چشمِ اَلکی! /سفر وزیر بهداشت به نوشهر ، چالوس و کلاردشت در حالی اتفاق افتاد که پرده ها کنار رفت و کمبود و کاستی های مدیریتی و زیرساختی در بخش بهداشت و درمان در حضور وزیر نمایان شد.

 


با پیگیری های نماینده مجلس وزیر بهداشت به این مناطق سفر کرد و در بازدید های که صورت گرفت نقاط ضعف و قوت علوم پزشکی مازندران به خوبی دیده شد.
وزیر بهداشت آرام و متین و با دقت نظر به صحبتهای بیماران توجه وافری صورت داد که این خود میتواند الگوی مناسبی برای مدیران علوم پزشکی مازندران باشد.
وزیر بهداشت در حین بازدید نکات مهمی را به رییس علوم پزشکی مازندران ارائه داد که در این بین صدای (چَشم گفتن ) رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به گوش رسید که با توجه به مشکلات بیماران و روش عجیب اعتراضات که نشان از عمق فاجعه دارد امیدی به بهبود اوضاع موجود نیست.

گرفتن گوشی از دست خبرنگار

گرفتن ضبط گوشی موبایل یکی از خبرنگاران خبرگزاری رسمی توسط یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با واکنش خبرنگاران حاضر در محل رو به رو شد و بلافاصله گوشی توسط خبرنگاران از دست آن فرد بازپس گرفته شد و به صاحبش که خبرنگار بود، عودت داده شد.

شکسته شدن عینک وزیر

در بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان‌ نوشهر ناگهان به دلیل نامعلومی دسته عینک دکتر «نمکی» وزیر بهداشت شکست که دقایقی بعد، تعمیر و در اختیار وزیر قرار داده شد.

آقای وزیر چون شما آمدید همه جا را تمیز کردند

در طول بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان‌های چالوس و نوشهر، مردم با دیدن وزیر، خود را به وی رسانده و وزیر نیز با صبر و حوصله مثال‌زدنی آنها را به گرمی پذیرا شده و دقایقی را با یکدیگر هم‌صحبت می‌شدند و مردم درد و دل‌های خود را با وزیر بهداشت در میان می‌گذاشتند که عموماً از وضعیت و نحوه خدمات بهداشت و درمان ناراضی بودند به طوری که در یکی از همین دیدارها، یکی از شهروندان به وزیر گفت: «آقای وزیر امروز چون شما آمدید تمام بیمارستان را تمیز کردند تا نشان دهند همه چی گل و بلبل است در حالی که اگر در روزهای دیگر به طور سرزده بیایید با شرایط نامطلوبی رو به رو خواهید شد»

ضجه‌های دختر جوان چالوسی

دختر جوان با ضجه‌های دردناکش خطاب به وزیر بهداشت در راهروی بیمارستان چالوس گفت: «چرا میگی باشه پیگیری می‌کنم؟ ما مشکل داریم، ما مشکل داریم. چرا گوش نمی‌دین به حرفم؟»
ضجه‌های سوزناک این دختر جوان نشان از دردی دارد که پس از چند سال به استخوان رسیده است و اکنون وی صبرش لبریز شد و همه غرورش را زیر پا گذاشت و در حضور وزیر بهداشت و جمعیت زیاد، بغض فرو خورده خویش ناشی از نارسایی‌ها، نبود امکانات و پزشکان مجرب و حاذق را جاری ساخت ولی آیا این بغض‌ها و ضجه‌ها راه به جایی می‌برد.

گریه‌ها و ضجه‌های پدر جوان نوزاد چالوسی

در پایان جلسه شورای اداری که با حضور وزیر بهداشت در سالن اجتماعات بیمارستان تأمین اجتماعی چالوس برگزار شد، ناگهان گریه‌ها و ضجه‌های پدر جوان نوزاد چالوسی که به علت عدم رسیدگی و نبود امکانات و پزشک موردنیاز در بیمارستان آیت‌الله‌ طالقانی چالوس فلج شده بود، همه نگاه‌ها را به خود جلب کرد.
وی در حالی که به شدت گریه می‌کرد، گفت: «فرزند نوزادم به علت قصور پزشکی فلج شد، سوز دل و جان من و همسرم درمان شدنی نیست، با متخلفان برخورد شود تا این اتفاق برای دیگران رخ ندهد».
روابط عمومی وزارت بهداشت در طول سفر یک روزه وزیر بهداشت و بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نوشهر و چالوس تا برگزاری جلسه شورای اداری، رفتاری بسیار دوستانه و صمیمانه با خبرنگاران چالوسی و نوشهری داشته و همواره بهترین شرایط را برای عکاسی و فیلم‌برداری اهالی رسانه و خبر این منطقه فراهم می‌کرد اما برخی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران تلاش داشتند تا جلوی رسانه‌ای شدن مشکلات، کمبودها و نارسایی‌های حوزه بهداشت و درمان منطقه گرفته شود.

رسانه ها به طور جدی مطالبه گری خواهند کرد

متاسفانه در این بین برخی تلاش کردند تا جلوی اطلاع رسانی مشکلات حوزه حساس بهداشت و درمان مازندران گرفته شوند آنهایی که نیاز است در رفتار خود با خبرنگاران تجدید نظر کنند و هنوز به طور دقیق به حساسیت در مطالبه گری رسانه ها ایمان ندارند.
رسانه ها کوتاه نمی آیند و پیگیری مطالبات بحق مردم را جزی از رسالت خود میدانند.
علوم پزشکی مازندران باید به طور جدی پیگیر مشکلات و معضلات پیش روی حوزه درمان مازندران باشد و پاسخ مناسبی به نیازهای جامعه ارائه دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو