عملکرد مناسب کمیته طناب کشی مازندران؛ طناب کشی فراتر از یک بازی/ خبرنگار:سید محسن موسوی

اختصاصی پرش: در فرهنگ لغت فارسی، کلمه بازی برابر با سرگرمی،تفریح،کار، ورزش آمده است. با توجه به وسعت کشور ما بیشتر از ۱۵۰ نوع ورزش سنتی در ایران وجود داشته که به مرور زمان و تغییر شیوه‌های زندگی، متاسفانه نسل امروز با بسیاری از آنها ناآشناست که یکی از این ورزش ها طناب کشی می‌باشد.
طناب کشی ورزشی است تیمی که بین دو گروه ۸نفره برگزار میگردد در این بازی افراد گروه به دنبال کسب موفقیت همکاری و همیاری بیشتری از خود نشان می‌دهند که در رشد شخصیت مؤثر می‌باشد. این بازی پایداری و استقامت را در برابر ناملایمات زندگی آینده افزایش می‌دهد.
طناب کشی بعنوان یک رشته ورزشی زیرنظر هیات انجمن های ورزشی و تحت عنوان یک کمیته در حال فعالیت است که در چند سال اخیر در بین عموم به خوبی شکوفا شده است.
از این رو این رشته ورزشی در استان مازندران با عملکرد مناسب محسن اسماعیلی بعنوان رئیس کمیته طناب کشی مورد توجه قرار گرفته است.
کمیته طناب کشی استان مازندران یکی از کمیته های فعال هیات انجمن های ورزشی استان است و در این بازه زمانی که اسماعیلی بر این مسند تکیه زده سعی را بر این داشته که تا با فعالیت های گوناگون و فرهنگ سازی نسبت به این رشته جذاب، نظرات و نگاه ها را تغییر داده و مردم را علاقه مند به این رشته کند،نه تنها در مردان بلکه در بخش بانوان هم با سپردن این سمت به شبنم شمشیربند نائب رئیس کمیته طناب کشی استان مازندران که با فعالیت های منظم در بخش بانوان تمام سعی را بر این داشته تا بانوان مازندران در این رشته ورزشی در استان و کشور یکه تازی کنند، که تا به الان هم طبق آمار و ارقام توانسته اند این موضوع را عملی کنند.
لازم بذکر است که نباید از مدیریت یاسر سلیم بهرامی رییس هیأت انجمن های ورزشی استان مازندران گذشت که از مدتی که هیات انجمن های ورزشی استان را تحویل گرفته توانسته با ورود بخش خصوصی به این عرصه تحول عظیمی را در این ورزش رقم زده و تعجب همگان را برانگیزد.
امید آن است که روزی برسد تمام هیات های ورزشی استان این هیات را سرلوحه کاری خود قرار داده تا تمام هیات های ورزشی شکوفا شوند تا از درون آن جوان های بیشتری به جامعه معرفی شوند.

خبرنگار: سید محسن موسوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو