علی خراسانی:رسول خادم باید محاکمه شود/خبرنگار:رضا وریجی

اختصاصی پرش: مازندران،بعنوان قطب کُشتی ایران و جهان شناخته می شود و یکی از عوامل تاثیرگذار در تحقق این موضوع،مربیانی هستند که با عشق و علاقه،کشتی را به جوانان و نوجوانان مازنی آموزش می دهند.مربیانی که پا به پای کشتی گیران سختی ها را تحمل می کنند تا نتیجه ای راضی کننده ای برایشان حاصل شود.تنها کسانی که ارزش و بزرگی مربیان کشتی را درک می کنند جامعه کُشتی هستند و هنوز شاهد کم لطفی هایی نسبت به مربیان زحمت کش کشتی هستیم.مربیانی که الماس های با استعداد کُشتی را با مشقت تراش می دهند تا در میادین بین المللی خوش بدرخشند.
در همین خصوص مصاحبه ای را با مربی سازنده ی شهرستان بابل،آقای محمدعلی میرزاآقازاده ترتیب دادیم که در ادامه می خوانید؛


محمد علی میرزاآقازاده،معروف به علی خراسانی،متولد روستای خراسان محله شهرستان بابل است. او که از سال ۱۳۷۰ کشتی خود را زیرنظر علی نصیری آغاز کرد و در ادامه توسط سید هاشم میرزاده پرورش یافت نتوانست در دوران کشتی خود عنوان قابل توجهی را بدست آورد و به چند مقام استانی بسنده کرد تا اینکه به جرگه مربیگری کشتی پیوست.
وی بعد سپری کردن چند سال در باشگاه های تختی و آزادگان بعنوان مربی،توانست در سال ۱۳۹۰ باشگاه خود را به نام المپیک بابل افتتاح کند و توانست قهرمانانی چون امید حسن تبار،ایمان رحمانی زاده،محسن ابراهیمی و بسیاری دیگر را پرورش دهد.علی خراسانی که در دوران مربیگری خود بارها بعنوان مربی مازندران در مسابقات مختلف شرکت کرد در سال ۲۰۰۸ بعنوان مربی تیم ملی نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور ازبکستان حاضر بود و همچنین بعنوان مربی درچندین مسابقه بین المللی در کشورهای آذربایجان،ترکیه و روسیه حضور داشت.
مربی سازنده بابلی در لیگ برتر کشتی هم کارنامه درخشانی دارد و با تیمهای آرش زین بابل،ستارگان ساری،پومر،حاجیزاده بابل،شهر بی نقطه ساری و…. عناوین مختلفی را در مسابقات گوناگون بدست آورد.
علی خراسانی با انتقاد شدید از دوران ریاست رسول خادم در فدراسیون کشتی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از مردم به این عقیده اند که اگر کسی قهرمان بزرگی بود می تواند مربی خوبی باشد یا اینکه مدیر خوبی هم باشد ولی ما شاهد آن بودیم که رسول خادم قهرمان سابق کشتی جهان در زمان ریاست خود بر فدراسیون کشتی ویرانه ای بجای گذاشت که هیچ فردی حتی نمی تواند انتقادی هم از آن صورت دهد.
خراسانی ادامه داد:اعتقاد دارم رسول خادم باید محاکمه شود زیرا بسیاری از کشتی گیران درجه یک به واسطه مدیریت اشتباه این فرد تلف شدند.کشتی گیرانی که بعلت تعطیلی لیگ و در ادامه تغییرات عمده در آن زندگیشان تباه شد و یا اینکه بسیاری از کشتی گیران در کمال شایستگی سالهای سال پشت درهای تیم ملی ماندند زیرا رسول خادم تیم ملی را باشگاه شخصی خود تصور می کرد.لیگی که همیشه تعداد قابل توجهی از کشتی گیران را در اختیار داشت و از دل همین لیگ هم قهرمانان درجه یکی به تیم ملی معرفی می شدند،حالا چنان کفگیرش به ته دیگ خورده که حتی اگر لیگ هم به حالت سابق بازگردد با کمبود کشتی گیر مواجع است.لیگ برتر والیبال و کشتی تقریبا در یک زمان شروع بکار کردند ولی آیا می توانید سطح این دو لیگ را امروز باهم مقایسه کنید؟بلایی که این آقایان به سر لیگ کشتی آوردند ظلم جبران ناپذیری به جامعه کشتی کشور است.
مربی بابلی کُشتی بیان کرد:کشتی،ریشه در گوشت و پوست ما ایرانیان دارد و سرچشمه اصلی معرفت پهلوانی همین ورزش کشتی است.درون فدراسیون کشتی که باید منش پهلوانی در آن موج بزند هیچ نشانه های از ادب پهلوانی یافت نمی شود و تمام کارمندان آن خود را رضاخان می دانند و هیچکس پاسخگو نیست.رئیس فدراسیون سابق هم که مانند پادشاهی درون اتاقی با درهای بسته قرار داشت و حتی کسی برای دستبوسی ایشان هم نمی توانست وارد اتاق شود.رفتاری که به هیچ وجه در دوران ریاست طالقانی و یزدانی خرم در فدراسیون کشتی شاهد نبودیم.
محمد علی میرزاآقازاده در پایان ضمن اشاره به اهمیت لیگ برای رشد کُشتی کشور،تاکید کرد: لیگ پویا و با کیفیت می تواند کشتی کشور را نجات دهد و هم برای کشتی گیران از نظر مادی مفید باشد و هم برای تیم ملی و فدراسیون،زیرا استعدادهای درخشانی از دل لیگ برتر می توانند ظهور کنند.متاسفانه صدماتی که رسول خادم در دوران ریاستش به کشُتی کشور زد قابل جبران نیست و باید منتظر متولی آینده ورزش نخست کشور باشیم تا ببینیم با ساختمان ویرانه ی کُشتی چه می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو