علیرضا مختارزاده: شهرداری ساری باید به دنبال افزایش راه های درآمدزایی باشد

اختصاصی پرش: مهندس علیرضا مختارزاده در دفتر گروه رسانه ای پرش با بیان اینکه مهاجرت روستایان به شهر یکی از مهمترین مشکلات مدیریت شهری در گذشته محسوب می شد گفت: در حال حاضر این مشکل در حوزه شهری وجود دارد.

علیرضا مختارزاده

وی تصریح کرد: درخصوص مهاجرت روستاییان به شهر متولی خاصی وجود ندارد و باید نهادی نحوه ساخت و سازهای غیر اصولی در پس این مهاجرت ها را مدیریت کند.

مختارزاده گفت : شهر ساری به صورت غیر اصولی بزرگ شده است و این سبب بروز ناهنجاری های زیادی خواهد شد.

این کارشناس حوزه مدیریت شهری کاهش ترافیک شهر را در جهت خدمت رسانی به شهروندان ساروی مهم دانست و افزود: باید در اینخصوص فعالیت کارشناسی انجام شود تا بتوانیم به شرایط مطلوبی دست یابیم.

مختارزاده یادآور شد: ترافیک شهری بر روی اجتماع و ذهنیت افراد تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و بخش اعظمی از مشکلات اجتماعی جامعه مرتبط با معظل ترافیک می باشد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آزاد گله ساری انتقال بازار از مرکز به حاشیه شهر را مهم دانست و افزود: این اقدام در جهت کاهش ترافیک شهری نقش موثری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شهرداری می تواند شهرک ها و محله های شهر ساری را جهت حضور مهاجران روستایی مهیا کند گفت:

میتوان نظارت دقیقی بر ساخت  و سازهای این عزیزان با طراحی برنامه های از پیش تعیین شده داشت.

این فعال حوزه اجتماعی و شهری گفت: باید برای جانبازان، معلولین و سالمندان که به صورت عادی نمی توانند از خدمات شهری به صورت معمول بهره مند شوند فعالیتی صورت گیرد و مناسب سازی معابر به درستی انجام شود.

وی عنوان داشت: متاسفانه متولی شهر یک نفر نیست و هر نهاد دولتی به صورت جزیزه ای اقدام به انجام پروژه و فعالیت می کنند.

مختارزاده خاطر نشان کرد: عبوری شهردار اسبق ساری  توانست رضایت عمومی را کسب کند. شهردارهای مختلف در شهر فعالیت داشتند و پروژه های عمرانی در زمانی مدیریت عبوری کیفیت بهتری به خود گرفته است.

مدیر عامل شرکت مهندسی آزاد گله ساری با بیان اینکه امکانات تفریحی و رفاهی بهتری را باید به شهروندان ارائه دهیم افزود: ساری دارای منابع طبیعی شامل کوه، دریا و جنگل و رودخانه است که در بخش گردشگری می توان بیش از پیش پیشرفت کنیم.

وی گفت: با توسعه صنعت گردشگری در ساری شاهد رونق کسب و کار و ایجاد درآمد پایدار برای شهروندان خواهیم بود.

وی  با بیان اینکه به عملکرد عبوری  در شهرداری ساری نمره ۱۸ از ۲۰ میدهم گفت: عبوری را فردی زیرک میدانم  که در بخش عمرانی عملکرد فوق العاده ای داشت اما در بخش اداری ومالی انتقاداتی بر وی وارد است.

کارشناس حوزه مدیریت شهری گفت:اجرای کیلومترها کانال در دوره مدیریت عبوری در بارندگی ها و سیل اخیر بسیار مثمرثمر بوده است.

مختارزاده افزود: شهرداری ساری باید به دنبال افزایش راه های درآمدزایی باشد تا بتواند به توسعه پایدار دست یابد.

وی انتخاب فرزانه را بعنوان شهردار ساری درست دانست و عنوان کرد: با تجربه و سوابقی که از پیش دارد خواهد توانست مشکلات و موانع پیش روی توسعه شهر ساری را مرتفع کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو